Припинено діяльність транснаціонального злочинного угруповання, яке займалося переправленням нелегалів до ЄС

Співробітники Департаменту захисту національної державності спільно з Управлінням Служби безпеки України в Сумській області припинили діяльність транснаціонального злочинного угруповання, яке займалося нелегальним переправленням вихідців із Близького Сходу та Центральної Азії до Європейського Союзу.

Оперативники спецслужби встановили, що злочинна група, до якої входили громадяни України та країн Центральної і Південної Азії, переправляла нелегальних мігрантів через державний кордон. «Клієнтів», які нелегально прибували до нашої країни поза пунктами пропуску в Сумській області з території РФ, ділки певний час утримували у столичному регіоні. Потім іноземців супроводжували до прикордонних районів Вінницької області і незаконно переправляли до ЄС. Вартість такого «транзиту» становила від трьох до п`яти тисяч євро з кожного мігранта. За інформацією Служби безпеки серед «туристів» були також особи, які перебувають у розшуку за вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів.

Крім того ділки налагодили схему незаконної легалізації зацікавлених осіб на території нашої країни через виготовлення фальшивих документів.

Правоохоронці затримали учасників злочинної групи у Київській, Вінницькій та Сумській областях під час чергової спроби переміщення через державний кордон групи нелегальних мігрантів, діями яких вони керували дистанційно. У ході обшуків за адресами проживання зловмисників правоохоронці виявили фальшиві паспорти, обладнання для їх виготовлення, грошові кошти та інші матеріали, які підтверджують протиправну діяльність.

Наразі п’ятьом організаторам злочинної схеми оголошено про підозру у вчиненні злочину передбаченого ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України.

Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин протиправної діяльності.

Операція із викриття зловмисників проводилася спільного з Нацполіцією під процесуальним керівництвом прокуратури.

Служба безпеки України

Читайте также: