«Смотрящий» колонії кришував шахрайський бізнес і навіть виступав у ролі «мирового судді»
Житомирські поліцейські встановили, що чоловік встановив свої правила та обов’язки серед ув’язнених, а в разі їх недотримання приймав рішення про покарання. Своїм злочинним впливом у місцях позбавлення волі він організував та контролював шахрайську схему.
«Бізнес» започаткував 39-річний чоловік, маючи вплив та авторитет серед засуджених. Продаж техніки та цуценят декоративних порід: такі оголошення розміщували «продавці» з колонії на торгівельному онлайн-майданчику. Щонайменше троє потерпілих довірилися та двоє з них оплатили неіснуючі товари за реквізитами, наданими ув’язненими.
Поліцейські з’ясували, що до шахрайства він залучив двох чоловіків, які й спілкувалися з потерпілими. За вказівками «смотрящего» вони переконували покупців переказати завдаток за товари, а пізніше називалися працівниками служби доставки, або ж водіями маршрутного автобусу та завіряли людей про швидке отримання покупки. Після зарахування коштів, абонентські номери потерпілих вносили до «чорного списку».
Вже в колонії слідчі слідчого управління ГУНП в Житомирській області спільно з працівниками УСР в регіоні ДСР Національної поліції України та оперативним відділом державної установи виконання покарань провели санкціонований обшук на території колонії. Під час проведення слідчих дій поліцейські вилучили мобільні телефони, SIM-карти операторів мобільного зв’язку.
31 січня 39-річному чоловіку, за погодженням Житомирської обласної прокуратури, повідомлено про підозру у ряді кримінальних правопорушень, зокрема:
- умисне встановлення та поширення в суспільстві злочинного впливу (ч. 2 ст. 255-1 КК України);
- організації та самому заволодінні чужим майном, вчиненим шляхом обману (шахрайстві), за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 190 КК України);
- замах на шахрайство (ч. 2 ст. 15 ч. 2 ст. 190 КК України).
Тож за вчинене термін відбування покарання чоловіка може подовжитися. За такі дії законодавством передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 10 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.
Відділ комунікації поліції Житомирської області
Tweet