В Одесі судитимуть учасників мережі підпільних «фабрик» із виробництва «парфумів»
Організатору та десятьом виконавцям може загрожувати до 6 років позбавлення волі. За результатами заходів, проведених у березні 2023 року, поліцейські вилучили 40 тисяч флаконів «духів», обладнання, сировину, тютюнову продукцію загалом на понад 100 млн грн.
Оперативники управління стратегічних розслідувань в Одеській області Нацполіції спільно з колегами-правоохоронцями встановили мережу підпільних виробництв парфумів світових брендів та канали збуту. Організував нелегальний бізнес 39-річний житель Одеси. «Фабрики» знаходилися на території промзони поблизу обласного центру.
Для виробництва було орендовано кілька приміщень, встановлено необхідне обладнання. Частина з учасників групи контролювала процес виготовлення, інші – безпосередньо здійснювали розлив та пакування контрафактних парфумів. Потужності однієї «фабрики» дозволяли виробляти до 1000 флаконів контрафактної продукції щодня.
Оптовий продаж продукції здійснювався через власні торговельні точки на ринку. Для роздрібної торгівлі запустили рекламу в соцмережах та відправляли замовлення кур’єрською або поштовою службою.
У ході заходів поліцейські вилучили компоненти та готову продукцію на 100 млн грн. Зокрема 40 тисяч флаконів парфумів з логотипами світових брендів на суму 31 млн грн, 600 літрів гліцерину, 150 літрів спирту, а також поліграфічну продукцію для пакування та маркування флаконів, «чорнові записи», спеціальні суміші, обладнання на 38 млн грн. Окрім того, майже 280 тисяч пачок тютюну для кальяну та 702 банки без марок акцизного податку України на загальну суму 31,2 млн грн. Сума встановлених збитків від протиправної діяльності – майже 6 млн грн.
За час протиправної діяльності організатор придбав майно на понад 4 мільйони гривень, тим чином здійснивши легалізацію коштів, отриманих злочинним шляхом.
Наразі обвинувальний акт скеровано до Київського районного суду м. Одеси.
Організатора та його десять спільників обвинувачено за ч. 1 ст. 209 (Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом), ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 229 (Незаконне використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованого зазначення походження товару) Кримінального кодексу України.
Наразі судом накладено арешт на понад 115 мільйонів гривень.
Досудове розслідування здійснювалось детективами ТУ БЕБ в Одеській області під процесуальним керівництвом Одеської обласної прокуратури.
Департамент стратегічних розслідувань
Національної поліції України