Перемир’я не втрималося й кількох годин: азербайджанські військові прорвалися до стратегічного водосховища

Перемир’я, домовленості про яке досягли у суботу Вірменія та Азербайджан, не втрималося й кількох годин.

Вранці Вірменія повідомила про бої біля Худаферинського водосховища та мосту, який поєднує невизнану Нагірно-Карабську республіку та Іран. Про це йдеться в повідомленні Бі-Бі-Сі.

Військовий

Приблизно о 16:00 за київським часом президент Азербайджану Ільхам Алієв повідомив у Twitter про встановлення азербайджанського прапору над середньовічним Худаферинським мостом і опублікував відео азербайджанських військових на тлі цього моста.

Якщо азербайджанські військові встановлять контроль над районом біля водосховища, це означатиме, що вони просунулися на понад 40 км на південній ділянці фронту з початку бойових дій і тепер перебувають у 40 км від визнаного міжнародною спільнотою кордону з Вірменією.

Нова війна в Карабаху почалася 27 вересня. Відтоді армія невизнаного Арцаху ( вірменська назва Нагорного Карабаху) повідомила про 673 загиблих військових та добровольців. Азербайджан дані про бойові втрати не повідомляє. Водночас з обох боків внаслідок обстрілів загинули десятки цивільних.

Наступ на південному фронті

Опівночі між сторонами розпочалося гуманітарне перемир’я, проте і Вірменія, і Азербайджан майже одразу звинуватили супротивника у його порушенні.

Вранці речниця Міноборони Вірменії Шушан Степанян повідомила про те, що о 7:20 азербайджанські військові перейшли в наступ в напрямку Худаферинського водосховища. Воно розташоване на ділянці кордону Азербайджану з Іраном, яку понад чверть століття контролюють вірменські військові. В останні дні з’являлися непрямі свідчення того, що лінія фронту змістилася в цей район.

Спочатку Іран повідомив про падіння кількох ракет в населеному пункті на своєму березі, потім, в суботу, в іранських і азербайджанських джерелах з’явилися відеозаписи, на яких іранські азербайджанці ( азербайджанці складають понад 16% населення Ірану) на іранському березі вітають азербайджанських військових на іншому березі.

Азербайджанські військові

Приблизно о 16:00 президент Азербайджану Ільхам Алієв підтвердив успіхи азербайджанських військових біля Худаферинського водосховища на кордоні з Іраном.

Сьогодні невизнана Нагірно-Карабаська республіка повідомила про 40 загиблих військових.

Відео про взяття Фізулі

Міністерство оборони Азербайджану в неділю опублікувало відео, яке фільмували, як стверджується, у райцентрі Фізулі, над яким азербайджанські військові нібито встановили контроль.

Міноборони не називає конкретне місце, але звірка з супутниковою мапою дозволяє з достатньою впевненістю стверджувати, що на відеозапису показане вірменське військове містечко на південно-східній околиці руїн Фізулі.

На відеозапису помітні кілька одиниць покинутої бронетехніки, зокрема, танки, кілька артилерійських знарядь, легке озброєння, різні боєприпаси і кілька вантажівок.

Відео фільмували вдень, у тиші: не чути навіть віддалених звуків бою. Про взяття Фізулі президент Азербайджану Ільхам Алієв оголосив в суботу; вірменська сторона не коментувала цю заяву.

Чоловіки

Читайте также: