Адвоката підозрюють у шахрайській схемі заволодіння правом оренди земельних ділянок вартістю понад ₴12 млн. 

За дорученням Житомирської обласної прокуратури, керівник Коростенської окружної прокуратури повідомив адвокату про підозру у шахрайстві, вчиненому в особливо великих розмірах, підробці документів, зловживанні повноваженнями, що спричинило тяжкі наслідки, та легалізації майна, здобутого злочинним шляхом (ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 364-1, ч. 1 ст. 366,  ч. 1 ст. 209  КК України).

За даними слідства, адвокат з м. Рівне розробив злочинну схему, з метою заволодіння шахрайським способом правом користування землею у Малинській територіальній громаді.

Зокрема, він придбав корпоративні права одного з приватних підприємств регіону, та ставши одноосібним власником підприємства, призначив себе директором.

Отримавши розпорядчі повноваження, підозрюваний у 2021 році виготовив та підписав від імені колишнього директора підприємства більше 100 договорів оренди земельних ділянок площею 315 га землі терміном на 45 років.

При цьому, проставив дату нібито укладення цих угод давно минулими 2004- 2017 роками, підробивши також підписи власників земельних ділянок, значна частина яких на час вчинення таких протиправних дій, уже померли.

На підставі підроблених документів ділок провів державну реєстрацію договорів, та незаконно зареєстрував за товариством право оренди землі.

В подальшому, легалізував свої дії, передавши земельні ділянки в суборенду іншому товариству з метою одержання прибутку.

Унаслідок незаконної оборудки територіальна громада та майже пів сотні спадкоємців позбулися права законного користування належними їм земельними ділянками вартістю понад 12 млн грн.

Наразі судом вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу у виді застави на суму 1 млн грн. та арешту автомобілю, приватного будинку та корпоративних прав підприємства.

Злочин викрито Коростенською окружною прокуратурою, за оперативного супроводу УСБУ в області, спільно з відділенням поліції № 1 Коростенського райуправління поліції.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба Житомирської обласної прокуратури

You may also like...