Київські правоохоронці викрили шахраїв, які шукали громадян під приводом продажу генераторів

Шахраї розміщували фейкові оголошення щодо продажу техніки, а після отримання коштів не виходили на зв’язок із замовниками. Наразі поліцейські встановили 7 потерпілих, які перераховували гроші аферистам. За такі дії фігурантам загрожує до восьми років позбавлення волі.

Оперативники та слідчі Оболонського управління поліції спільно зі співробітниками управління протидії кіберзлочинам в місті Києві Департаменту кіберполіції Національної поліції України викрили осіб, які причетні до інтернет-шахрайства.

На зображенні може бути: 2 людини

У ході досудового розслідування поліцейські встановили, що зловмисники придбали для злочинної діяльності телефон, за допомогою якого здійснювали вхід в мережу Інтернет та під вигаданими іменами створювали оголошення щодо продажу бензинових генераторів та іншої техніки. Крім цього, під час спілкування з довірливими покупцями надсилали фото паспорта, який їм насправді не належав. Шахраї вимагали від покупців часткову або ж повну передплату за товар, втім отримавши кошти не виходили на зв’язок.

На зображенні може бути: 4 людини, люди стоять та у приміщенні

Як розповів начальник Оболонського управління поліції Віктор Михайленко, правоохоронці викрили двох спільників, які причетні до злочинної діяльності:

«Наразі ми вже встановили семеро громадян, які стали жертвами аферистів та в сумі перечислили їм близько 24 тисяч гривень. Під час обшуку за місцями проживання зловмисників слідчі вилучили сім-карти, банківські картки, телефони, чеки, флеш-накопичувачі, 4 таблетки метадону та 2 поліетиленових пакети з білою порошкоподібною речовиною. Правопорушниками виявились раніше судимий за крадіжки, місцевий мешканець, 1981 року народження, та уродженець Черкащини, 1982 року народження, раніше судимий за крадіжки, неналежне виконання професійних обов’язків медичним або фармацевтичним працівником, а також незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту».

Слідчі за процесуального погодження Оболонської окружної прокуратури повідомили фігурантам про підозру за ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України – шахрайство, вчинене шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки. Санкція статті передбачає від трьох до восьми років позбавлення волі. Після проведення усіх експертиз можлива додаткова кваліфікація події.

Відділ комунікації поліції Києва

You may also like...