МОЗ призначило виконавця функцій центральної МСЕК
Тепер її роль виконуватиме Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності в Дніпрі.
В МОЗ зазначили, що саме на базі цього інституту впродовж 2024 року формувалась необхідна матеріально-технічна база, що має значно спростити процес проходження експертизи для людей.
Напередодні Кабінет міністрів України прийняв зміни до Положення про медико-соціальну експертизу, які дозволяють МОЗ покладати права та обов’язки Центральної МСЕК на підприємство, установу або організацію, що належить до сфери управління МОЗ.
При цьому, згідно з чинним законодавством, міністерство утворює та призначає керівника лише Центральної МСЕК, яка здійснює організаційно-методичні функції. Регіональні МСЕК, а це 328 комісій, з яких 25 обласних бюро та понад 300 центрально-міських та міжрайонних комісій, знаходяться у підпорядкуванні обласним радам.
Водночас алгоритм оскарження рішень МСЕК наразі не змінився. Ы якщо справа була направлена на оскарження до Центральної МСЕК, то зараз її перенаправлять до Українського державного НДІ медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ України в місті Дніпро. В МОЗ обыцяють, що черговість розгляду справ буде збережена.
м. Дніпро, провулок Феодосія Макаревського, 1-А
Контактні дані приймальні інституту: +38 (098) 702 24 90, e-mail: [email protected] [email protected]
Від 1 січня 2025 року обласні, міські та міжрайонні МСЕК по всій країні припинять виконувати функції з експертизи інвалідності та встановлення втрати працездатності. Їхні функції передадуть кластерним та надкластерним лікарням.
Рішення прийняли на засіданні Ради національної безпеки та оборони після низки скандалів із викриттям керівників МСЕК на хабарництві. // Дзеркало тижня