На Луганщині заочно судитимуть так званого «прокурора міста Ровеньки Генеральної прокуратури «ЛНР»

Прокуратурою Луганської області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом участі громадянина України у діяльності так званої «Генеральної прокуратури «ЛНР», за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.109 (вчинення умисних дій, направлених на насильницьку зміну та повалення конституційного ладу та захоплення державної влади), ч.2 ст.110 (вчинення умисних дій, направлених на зміну меж території та державного кордону України, на порушення порядку, встановленого Конституцією України, за попередньою змовою групою осіб).

Досудовим розслідуванням встановлено, що на початку 2015 року мешканець Луганщини ініціював та надав добровільну згоду на призначення себе на посаду «прокурора міста Ровеньки Генеральної прокуратури «ЛНР».

Обіймаючи вказану посаду, псевдопрокурор виконує дії, направлені на порушення територіальної цілісності України та обмеження конституційних прав і свобод громадян України на тимчасово окупованій території Луганської області, що перебуває під контролем окупаційної адміністрації Російської Федерації.

Оскільки так званий «прокурор» переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності, стосовно останнього здійснюється спеціальне досудове розслідування, за результатами якого обвинувальний акт буде направлено до суду.

Довідково: за вчинення злочинів, передбачених ч. 1 ст. 109, ч. 2 ст. 110 КК України, особі загрожує до 10 років з конфіскацією майна або без такої.

Прес-служба прокуратури Луганської області

You may also like...