Суд відправив під варту екскомбрига 155-ї ОМБр Рюмшина
Печерський районний суд Києва обирав запобіжний захід колишньому командиру 155-ї бригади “Анна Київська” Дмитру Рюмшину у вигляді тримання під вартою на 60 дію з альтернативою внесення застави в 90 мільйонів гривень.
Про це Суспільному повідомив адвокат підозрюваного Богдан Забара.
За його словами, сторона захисту планує подавати апеляцію на таке рішення суду.
Напередодні Печерський суд столиці розпочав обрання запобіжного заходу Рюмшину, якого підозрюють у масових випадках самовільного залишення частини (СЗЧ) військовослужбовцями.
Суд вирішив проводити засідання у закритому режимі. Цього вимагала прокуратура, водночас адвокати через резонанс справи хотіли, аби процес був відкритим.
Сам Рюмшин заявив, що вчасно інформував правоохоронців про випадки СЗЧ, коли вони траплялися. За словами екскомандира, він міг хіба лиш повідомляти із затримкою через об’єктивні причини.
Розслідування щодо бригади ЗСУ “Анна Київська”
У Франції проходила навчання та підготовку окрема 155-та механізована бригада ЗСУ “Анна Київська”, яка наразі перебуває на Покровському напрямку на Донеччині.
Український журналіст Юрій Бутусов наприкінці грудня 2024 року заявив про неналежне формування та забезпечення бригади. Зокрема йшлося про проблеми з особовим складом, технікою та боєприпасами, через що вона зазнає втрат.
З 1924 військових, які вирушили на навчання, лише 51 мав досвід служби понад рік, 459 — служили менше року, а більшість – 1414 осіб – були новобранцями з терміном служби менше двох місяців. Ще близько 150 бійців потрапили на навчання навіть без проходження базової підготовки. А за час перебування у Франції близько 50 військових дезертували.
Що кажуть в ДБР
У Державному бюро розслідувань (ДБР) повідомили Суспільному, що розпочали розслідування за статтями про перевищення повноважень та дезертирство:
“ДБР справді вивчає факти, викладені у ЗМІ, у рамках кримінального провадження, порушеного за ст. 426−1 (перевищення військовою особою влади або службових повноважень) та ст. 408 (дезертирство) Кримінального кодексу України. Розслідування триває. Говорити про якісь попередні результати поки що рано”.
Що кажуть в Міноборони Франції
У Міноборони у відповідь на запит “Радіо Свобода” зазначили, що в другій половині 2024 року Франція підготувала і забезпечила українську бригаду чисельністю близько 2000 військових для загальновійськових операцій. Навчання відбувалися на французькому озброєнні, передбаченому для передачі Україні, і після завершення підготовки військові повернулися додому разом із технікою.
“Ця програма навчання є унікальною, її впровадила лише Франція, і вона отримала високу оцінку з боку України”, — зазначили у французькому оборонному відомстві.
Там не стали коментувати інформацію про розслідування в Україні, пов’язане з бригадою “Анна Київська”, навчання якої президент Еммануель Макрон урочисто оголосив у червні 2024 року на заході до 80-річчя висадки союзників у Нормандії.
Не відповіли в оборонному відомстві й на запитання, чи стежать за розвитком ситуації та, чи запитували додаткову інформацію в української сторони, окрім тієї, що оприлюднена у пресі. Деталі щодо технічного оснащення бригади, зокрема дронами, теж не розкривали.
“Саме Збройні сили України організували відбір українських військових для формування цієї бригади та управління процесами. Також (і це природно) українські збройні сили визначають умови розгортання (бригади – ред.) на території України”, – наголосили у міністерстві оборони Франції.
В Єлисейському палаці від коментарів щодо ситуації теж утрималися, порадивши звертатися до Міноборони Франції.
Tweet