Судитимуть експосадовця обласного управління виконання покарань, який співпрацював з росіянами в тимчасово окупованому Херсоні

За наказом «безпосереднього керівника» та представників окупаційної влади 42-річний фігурант забезпечив депортацію більше 1500 осіб, які відбували покарання у виправних закладах області. Працівники слідчого управління обласного главку поліції заочно повідомили зловмиснику про підозру воєнного злочину.

Нині досудове розслідування завершене та обвинувальний акт скерований на розгляд суду.

Як розповів начальник відділу розслідування злочинів, учинених в умовах збройного конфлікту, слідчого управління поліції Херсонщини Ігор Дем’янюк, за оперативного супроводження працівників управління карного розшуку встановлено усі обставини вчинення фігурантом воєнного злочину. Так з’ясовано, що на початку травня 2022 року окупаційна влада незаконно утворила так зване «управління служби виконання покарань по Херсонській області». Наприкінці того ж місяця на посаду «першого заступника начальника» псевдоустанови був призначений 42-річний офіцер, який до повномасштабного вторгнення рф на територію України працював у легітимному правоохоронному органі вказаної системи. Після призначення так званий «посадовець» виконував службові обов’язки та вказівки свого «керівника». Зазначимо, що досудове розслідування щодо останнього про його причетність до порушень законів і звичаїв війни вже завершене та обвинувальний акт розглядається у суді.

Також поліцейські встановили, що фігурант у жовтні 2022 року забезпечив примусове переміщення засуджених із виправного закладу Херсона на лівобережну частину області до Голопристанської виправної колонії. А невдовзі псевдопосадовець надав вказівки та проконтролював їх виконання підлеглими працівниками щодо примусового переміщення більше 1500 засуджених на п’яти російських «спеціальних автомобілях для перевезення підозрюваних і обвинувачених» до виправних закладів, що розташовані на тимчасово окупованих територіях України та території рф.

Фігуранту заочно повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни, вчинених за попередньою змовою групою осіб). Під час досудового розслідування слідчі зібрали достатню доказову базу та наразі обвинувальний акт щодо зловмисника затверджений обласною прокуратурою і скерований на розгляд суду. Фігуранту загрожує позбавлення волі на строк від 8 до 12 років.

Відділ комунікації поліції Херсонської області

 

You may also like...