У Києві затримали двох «приватних детективів», які торгували конфіденційною інформацією із державних баз даних

Кіберфахівці Служби безпеки нейтралізували у Києві злочинну діяльність приватного детективного агентства, яке продавало інформацію із закритих баз даних держаних установ.

Незаконну діяльність організував колишній слідчий одного зі столичних райвідділів міліції, який відмовився проходити атестацію у лави поліції і у 2015 році звільнився з правоохоронного органу.

Возможно, это изображение 3 человека и текст

Згодом він спільно зі своїм знайомим створив приватне детективне агентство.

Під виглядом легального бізнесу вони збирали для своїх клієнтів конфіденційну інформацію про інших громадян, у тому числі, діставали дані, які зберігаються у державних реєстрах.

Для цього «в темну» використовували власні «старі» зв’язки серед чиновників та представників правоохоронних органів.

Вартість «досьє» на одну людину сягала від 800 до 2,6 тис. дол. Сума залежала від обсягу персональних даних і терміновості «замовлення».

Так, наприклад, до «розгорнутих анкет» окрім паспортних даних громадян входила інформація про номери їхніх телефонів і автомобілів, а також відомості про перетин кордону та вчинення адмінправопорушень.

Співробітники СБУ затримали обох «детективів» під час отримання ними другої частини грошей за «папку» з установчими даними на жителя столиці.

Під час обшуків за адресами проживання фігурантів виявлено мобільні телефони та комп’ютери із доказами протиправної діяльності.

Наразі зловмисникам повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 361-2 Кримінального кодексу України (несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або на носіях такої інформації).

Тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до злочину.

Також перевіряється інформація щодо можливого продажу конфіденційної інформації до рф.

Розслідування проводили слідчі СБУ у м. Києві та Київській області за процесуального керівництва Київської обласної прокуратури.

Служба безпеки України

You may also like...