Поліція розвінчуючи популярний міф, детально роз’яснила схему пошуку безвісти зниклих людей

Поліцейські розвінчують популярний міф про те, що заява про зникнення людини приймається лише через три доби.

Начальник сектору розшуку злочинців та безвісти зниклих громадян Чернігівського відділу поліції Андрій Задьор роз’яснив, як правильно поводитися у разі зникнення людини:

– Передусім треба повідомити про це на лінію 102, або особисто прийти в найближче відділення поліції чи поліцейську станцію для написання відповідної заяви. Повідомлення обов’язково реєструється в журналі єдиного обліку. Сповістити поліцію про зникнення може як родич, так і знайомий чи сусід. Як показує практика, чим швидше поліція отримує повідомлення про зникнення людини, тим легше її знайти. Законодавством не передбачені конкретні строки звернення до поліції у разі зникнення людини. Популярна думка, що звертатися треба лише через три доби — вкрай хибна. Поліція починає шукати зниклу людину одразу ж після звернення про це.

Послідовність дій поліцейських по пошуку зниклих безвісти людей така:

  • до місця проживання зниклої особи виїжджає слідчо-оперативна група;
  • поліцейські здійснюють огляд місяця події та можуть відібрати особисті речі зниклого, як правило, речі особистої гігієни — зубну щітку, гребінець тощо. Це робиться для того, аби за потреби провести ДНК-експертизу;
  • всі поліцейські патрульні екіпажі міста, а також поліція найближчих районів отримують орієнтування на пошуки зниклої особи. Якщо є інформація чи припущення, що людина могла виїхати в якесь місто чи в конкретному напрямку – орієнтування також направляються туди.

У поліції зникла особа перевіряється за всіма наявними обліками – у лікарнях, моргах, на перетин державного кордону. Після цього, якщо людина не знайдена, обов’язково розсилається орієнтування по всій Україні, а особу оголошують у загальнодержавний розшук.

– В основному, зниклих чернігівців знаходять у межах міста, або нашої області, інколи – в Києві чи інших регіонах України, – пояснює Андрій Задьор. – Найчастіше це стосується тих містян, що знаходяться на заробітках в інших областях і не виходять на зв’язок. Щодо заробітчан – ми співпрацюємо з Інтерполом. Якщо людина зникла за кордоном, її оголошують у міжнародний розшук.

Зникнення дітей, а також осіб на автотранспорті завжди викликає суспільний резонанс та перебуває на особливому контролі у керівництва поліції. У таких випадках правоохоронці залучають до пошуків максимальну кількість особового складу, а також рятувальників, бійців Нацгвардії, громадськість.

У разі зникнення дитини поліцейські рекомендують діяти за такою інструкцією:

  • Якомога швидше зателефонуйте в поліцію і розкажіть про зникнення дитини.
  • Повідомте поліцейським найважливіше – ім’я дитини, вік, місце проживання і навчання, час зникнення. Якщо точний час невідомий, можна вказати приблизний. Наприклад, дитина зникла в другій половині дня, коли мала повернутися зі школи. Розкажіть поліції, у що була вдягнена дитина, її особливі прикмети.
  • Візьміть актуальне фото дитини та зверніться до найближчого відділу поліції. Місце реєстрації і проживання не важливі.

Під час пошуків поліцейські використовують соцмережі,  встановлюють коло зв’язків зниклої людини. За потреби залучають засоби масової інформації.

– З початку року у поліції була зареєстрована 121 заява про зникнення людини безвісти, з них 36 осіб не досягли 18 років. Майже усіх ми відшукали. Нині тривають розшукові заходи зі встановлення місцезнаходження двох осіб, – повідомив Андрій Задьор.

Нагадаємо, що з початку року поліцейські Чернігівщини розшукали всіх зниклих дітей.

Сектор комунікації
поліції Чернігівської області 

You may also like...