Що вони собі насудили: суддя Одеського окружного адміністративного суду Сергій Стефанов
Станом на кінець жовтня Вища кваліфікаційна комісія оцінила майже 2 тисячі суддів з усіх регіонів України. З них переважна більшість успішно подолали етап співбесіди і вже безстроково будуть здійснювати суддівські повноваження. Лише 47 осіб на співбесіді не змогли переконати ВККС у своїй доброчесності. Ще майже 3000 суддів чекають своєї черги і, мабуть, вони впевнені в успішному проходженні перевірки. Очевидно, що заявлене «очищення» судової гілки влади не відбудеться.
Знайомтесь, суддя Одеського окружного адміністративного суду – Сергій Олександрович Стефанов.
Після закінчення університету почав працювати юристом у приватних компаніях. У 1993 році став асистентом в Одеському державному університеті імені Мечникова. Там він доріс до декана факультету післядипломної освіти. Протягом трьох років, а саме з 2005 по 2008 роки, Сергій Стефанов – учасник адвокатського об’єднання “Одеська обласна колегія адвокатів”. 2008-го тодішній президент В.Ющенко призначив його суддею в Одеський окружний адміністративний суд у межах п’ятирічного строку. Після завершення каденції Верховна рада продовжила Сергію Олександровичу повноваження на необмежений термін.
Щодо скандальних рішень у ЗМІ згадується, що Одеський окружний адміністративний суд у складі судді Сергія Стефанова задовольнив позов підприємця Рашада Хаджизаде до державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області. Раніше регулятор заборонив будувати висотний готель по вулиці Львівській 1, 1б, 1к у Одесі.
Йдеться про готель «Уютный», який почали реконструювати півтора року тому. Автор публікації зазначає, що за документами об’єкт повинен бути триповерховим, однак у підсумку його вигнали аж до семи. Тож будівля стала помітно домінувати на фоні усього архітектурного ансамблю міста.
ДАБІ, йдеться у повідомленні, відмінила містобудівні умови та обмеження, тобто заборонила роботи. Однак у суперечці суддя Сергій Стефанов став на сторону підприємця, визнавшипротиправними дії головного інспектора, і скасував рішення про анулювання містобудівних умов та обмежень.
Ми проаналізували наявні у публічному доступі декларації судді, в тому числі за 2012, 2013, 2014 , 2015 , 2016 та 2017 роки. За вказаний період Сергій Олександрович отримував переважно державну винагороду за суддівство. За вказаний період він задекларував 1,6 млн грн доходу. Заробітки родини були більшими – 5,9 млн, це кошти дружини Олени та дочки Олександри.
Стефанова Олена Анатоліївна зареєстрована як фізична особа-підприємець з 2009 року. Основний КВЕД – діяльність у сфері права.
Не так давно Сергій Олександрович припинив вносити в декларацію свою доньку Олександру. Відомо, що донедавна вона працювала головним спеціалістом відділу з питань нотаріату головного теруправління юстиції в Одеській області, тобто на державній службі. Згідно з майновою декларацією дівчина не мала власної нерухомості, а винаймала помешкання.
Суддя Сергій Стефанов з 2005 року має у власності земельну ділянку в межах Одеської області на 600 кв. м. Там розміщений житловий будинок на 105 кв. м.
Дружина у 2014 році теж набула ділянку на 600 кв. м, алев Одесі. Ймовірно, земля виділена безоплатно для будівництва.
Саме на цій ділянці розміщений житловий будинок на 299 кв. м із задекларованою вартістю в 903 736 грн. Згідно з реєстром помешкання введене в експлуатацію в 2010 році, тобто коли Сергій Олександрович уже мав суддівські повноваження.
Суддя Сергій Стефанов декларує право користування автомобілем MERSEDES-BENZ ML350, який належав його дочці Олександрі. За рік до придбання транспортного засобу, вона вступила до Одеської юридичної академії, тобто була студенткою. Цілком ймовірно, що справжнім власником авто був Сергій Стефанов, і MERSEDES формально записав на Олександру. У 2016 році його було притягнуто до адміністративної відповідальності за проїзд перехрестя на червоне світло, будучи за кермом вказаного автомобіля. Однак у суді Сергія Олександрович домігся скасування постанови.
Tweet