Цивільні українки – заручниці рашистів

За даними Офісу генерального прокурора, через незаконне ув’язнення порушено понад 4000 справ, а кількість постраждалих становить близько 15 тисяч цивільних. Але ця цифра не відображає реальної кількості тих, хто досі залишається в неволі, далеко від дому, родини та будь-якої надії.

87 справ щодо війни за якими варто спостерігати цього тижня: катування в боксерських рукавицях, «активіст» Остап Стахів, який просував рашистські наративи, та розстріл військовополоненого

Остап Стахів, відомий львівський “активіст”, під виглядом політичної та громадської діяльності роками просував російські наративи.

Як судять проросійських пропагандистів Максима Назарова (Назара Діордіцу) та “політолога” Дмитра Корнійчука

За версією слідства, Назаров на своєму YouTube-каналі поширював відео, в яких повномасштабне вторгнення рф подавав не як агресію. В його ефірах звучали наративи про те, що у рф нібито були підстави вторгнення на територію України.

Погонщик “дропів” про нелегальний бізнес в Україні на картках: “є ймовірність, що ми нехорошим людям щось продали, але це вже не наша турбота”

Звідки беруться “дропи”? Скільки коштують їхні послуги? Чи проходять через мережі “грошових мулів” російські гроші? І чи ефективні дії Нацбанку з протидії таким схемам?

Як російський олігарх Роман Абрамович “намахав” ЄС та Британію на мільйони євро

Компанія, що фактично належить російському мільярдеру Роману Абрамовичу, створила фіктивний бізнес з оренди суперяхт на Кіпрі, очевидно, намагаючись ухилитися від сплати податків на суму в мільйони євро. Про це свідчать витоки файлів і листування

Російські “дипфейки” з використанням ШІ націлені на українських біженців, зокрема підлітків – розслідування

Швидке поширення штучного інтелекту протягом останніх кількох років привернуло підвищену увагу до проблеми підроблених відео та зображень штучним інтелектом, особливо коли ці технології використовуються для створення зображень сексуального характеру без згоди.

“Мамо, я був у пеклі”. Як українці шукають викрадених росіянами родичів в окупації

Коли зникають безвісти військові під час бою, є ймовірність, що з часом їх можуть включити до списків на обмін військовополоненими. Але цивільних повертають дуже рідко: росіяни зазвичай не зізнаються, що їх утримують.

“Пішли в СЗЧ перед бойовим завданням”. Безкарність та дикі чутки – основні фактори цього явища

У 2022 році випадків СЗЧ було на порядок менше, тому що в той час було більше вмотивованих бійців. Але потім зросла кількість мобілізованих через бусифікацію, паралельно люди переконалися, що похід у СЗЧ не тягне за собою якусь відповідальність. І в 2024 році випадки СЗЧ почали зростати, мов снігова куля.