На Житомирщині під час обшуку виявлено нелегальні склади майна військового призначення (фото)
Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України за процесуального керівництва Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях, підслідних Державному бюро розслідувань, Генеральної прокуратури України, та оперативного супроводження Департаменту контррозвідки СБУ й Оперативного управління ГУ ДФС у м. Києві, в ході здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні за ознаками злочинів, передбачених ч. 4 ст. 185, ч. 1 ст. 205-1, ч. 3 ст. 212, ч. 1 ст. 263 КК України проведено санкціонований обшук складських приміщень, розташованих на території Житомирської області, що використовуються суб’єктами господарювання для зберігання майна військового призначення.
Під час проведення обшуку у складських приміщеннях виявлено товари подвійного використання та військового призначення, а саме 84 двигуни до танків Т-72 та інше військове майно невстановленого походження серед якого 3494 ящики з капсулями від патронів до стрілецької зброї (КВ-24 до патрону 7,62*39, та КВ-16 до патрону 5,45*39 – 300 млн. штук). Вказані вибухонебезпечні предмети зберігались особами з порушенням вимог безпеки в непристосованих приміщеннях, в безпосередній близькості до електророзподільних щитів та високовольтних мереж.
Досудовим розслідуванням досліджується протиправна діяльність суб’єктів господарювання, які набули товари подвійного використання та військового призначення, внаслідок фінансово-господарських операцій з підприємствами, що мають ознаки фіктивності.
Зокрема, такі підприємства не здійснюють реальної господарської діяльності з пошуку, виготовлення та реалізації військової продукції, не мають виробничих потужностей та необхідного персоналу для здійснення такої діяльності, а використовуються посадовими особами державних підприємств для легалізації незаконно набутої продукції, яка виведена з під контролю підприємств оборонно-промислового комплексу та військових частин, або ввезена в Україну з порушенням правил митного оформлення.
На даний час проводиться комплекс слідчих та розшукових дій з метою встановлення усіх обставин вчиненого кримінального правопорушення, походження виявленого майна, а також вирішується питання щодо його вилучення та забезпечення належного зберігання.
Досудове розслідування триває.
Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України