Через заяви Зеленського у США мають сумніви, чи треба давати Україні зброю — Politico
Неодноразові заяви президента Зеленського про те, що Байден та західні ЗМІ сіють паніку і перебільшують російську загрозу, породжують у США логічні запитання – для чого тоді збільшувати поставки зброї та фінансову підтримку України.
Про це йдеться у статті впливового американського видання Politico, яка називається “Чому “неминуче” дратує Зеленського”.
Ще у листопаді Зеленський говорив про загрозу того, “що завтра буде війна”, і заявляв про готовність до ескалації.
Але останнім часом він закликає заспокоїтись і заявляє, що ситуація не більш напружена, ніж рік тому.
“Витівки колишнього коміка почали діяти на нерви адміністрації Байдена”, — йдеться у статті.
“Згідно з трьома джерелами в адміністрації та на Капітолійському пагорбі, з якими я спілкувалася протягом останніх кількох місяців, український президент, по черзі то дратує, то обурює, то здається відверто контрпродуктивним”, — розповіла виданню кореспондентка PuckNews Джулія Йоффе.
Дії Зеленського також викликають питання: чому США посилають зброю та гроші в Україну, якщо Київ не надто стурбований можливим масштабним вторгненням, зазначає видання.
Як відомо, у п’ятницю, 28 січня, президент України Володимир Зеленський провів, неанонсовану публічно, пресконференцію у зв’язку з напругою на українсько-російському кордоні.
Під час розмови із західними журналістами глава держави розкритикував Захід, який постійно попереджає про загрозу нової російської агресії. Ігноруючи застереження іноземних партнерів глава держави запевнив, що безпекова ситуація в країні є не більш напруженою, ніж протягом попередніх років російської агресії
Крім того, Зеленський розкритикував західних партнерів України через евакуацію дипломатичних місій з Києва на тлі загрози військового вторгнення Російської Федерації.
Нагадаємо, що Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що зараз біля кордону з Україною перебувають прилизано 130 тисяч російських військових.
Раніше через зростання загрози російської агресії Велика Британія розпочала евакуацію працівників посольства з України, а Державний департамент дозволив від’їзд державних службовців США та членів їхніх сімей із посольства США в Києві.
Крім того, Японія закликала своїх громадян в Україні бути готовими до евакуації через небезпеку військового вторгнення Росії.
Водночас президент України Володимир Зеленский не разум, чому світові лідери останніми місяцями обговорюють ризики нового військового нападу Російської Федерації на Україну.
Натомість країни НАТО переводять сили в стан готовності і направляють додаткові кораблі та винищувачі до країн у Східній Європі.
Таким чином Північноатлантична організація планує посилити оборону союзників, оскільки Росія продовжує нарощувати свою військову присутність в Україні й навколо неї.
Раніше в американській газеті The New York Times опублікували нову карту розташування російських військ поблизу кордону з Україною. Натепер близько 100 тисяч ворожих військових оточують нашу країну з трьох боків.
З огляду на це голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Європейський Союз готовий до переговорів з Москвою, однак у разі військового вторгнення Російської Федерації в Україну, на Кремль очікують жорсткі санкції.
Зазначимо, що західні ЗМІ повідомили про підготовку Кремлем наступу на декількох фронтах у січні-лютому 2022 року із залученням до 175 тисяч військових. // “Прямий”
Tweet