На Одещині поліцейські ліквідували підземний тютюновий цех із щомісячним доходом до ₴12 млн. (фото, відео)
Вхід до незаконного виробництва здійснювався із приміщення сауни приватного будинку через замаскований та спеціально облаштований «лаз». Сировина, поліграфія, фільтри та інше майно доставлялося до «цеху» за допомогою гідроліфта. Промислові потужності дозволяли виготовляти до 30 тисяч пачок цигарок на добу.
Оперативники Департаменту стратегічних розслідувань та управління у Львівській області спільно зі слідчими поліції Львівщини провели комплексну роботу з виявлення та припинення виробництва контрафактних цигарок на території Одещини.
До організації «бізнесу» причетні 46-річний мешканець Черкас та 37-річний одесит. Вони ретельно підійшли до підготовки з облаштування підпільного тютюнового виробництва. Для початку обрали земельну ділянку у Роздільнянському районі Одеської області та закупили спецтехніку для облаштування промислових потужностей. Надалі на цій ділянці викопали підвальне приміщення, куди встановили техніку, а зверху побудували будинок.
Також організатори подбали й про заходи конспірації. Вхід до незаконного виробництва здійснювався через замаскований та спеціально облаштований «лаз» в сауні будинку. І знаходився він під лавкою для сидіння.
Для постачання на виробництво сировини, поліграфії, фільтрів та інших комплектуючих використовували гідроліфт, що знаходився всередині будинку. У такий же спосіб вивантажувалась і готова до збуту тютюнова продукція. Окрім того, аби замаскувати споживання значної кількості електроенергії, фігуранти встановили дизельну електропідстанцію.
Під час оперативних заходів поліцейські встановили місцезнаходження так званих перевалочних майданчиків, на яких зберігалися комплектуючі та сировина. Знаходилися вони у населених пунктах кількох районів Одещини.
За даними правоохоронців, у цеху працювали мешканці прилеглих регіонів вахтовим методом. Виробничі потужності дозволяли виготовляти до 30 000 пачок на добу. Збували продукцію під виглядом відомих торгових марок гуртовими партіями на території всієї України. Такий «бізнес» приносив організаторам до 12 млн грн прибутку щомісяця.
З метою припинення незаконного виробництва поліцейські провели відповідні заходи, внаслідок чого вилучили майна на 40 млн грн. А саме – промислові лінії для виготовлення тютюнових виробів та комплектуючих до сигарет, станки для пакування готової продукції, понад 270 тис. пачок фальсифікованих сигарет, 8 тонн тютюну, пачки із марками акцизного збору рф, «чорнові» записи.
На момент появи правоохоронців у підпільному цеху знаходилося п’ять працівників.
Вирішується питання про оголошення підозри організаторам та причетним особам за ч. 2 ст. 204 (Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) та ч. 3 ст. 199 (зберігання, придбання, перевезення, пересилання з метою використання при продажу товарів марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів) Кримінального кодексу України. Окрім того, вирішується питання про передачу вилученого обладнання для зберігання на потужностях Української Асоціації виробників тютюнових виробів Укртютюн.
Слідство триває за процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури.
Департамент стратегічних розслідувань
Національної поліції України