Схоже що прокуратуру вразив пенсіонний вірус: виявилось, що 42-річна очільниця Черкаської облпрокуратури тільки пенсії отримує 785 000 на рік

керівник Черкаської обласної прокуратури Катерина Шевцова

Навіть після звільнення прокурора Хмельницької області Олексія Олійника скандал навколо пенсій, які отримують прокурори, не вщухає.

 І поки в Офісі Генпрокурора обіцяють провести перевірку по системі в цілому, журналісти і громадськість почали самостійно аналізувати декларації очільників органів прокуратури в регіонах і оприлюднювати дані про тих, хто отримує найбільші виплати. І серед них – керівник Черкаської обласної прокуратури Катерина Шевцова, яка за минулий рік отримала понад 785 тисяч гривень пенсії, повідомляє видання Цензор.нет. Цікаво, що саме в цьому регіоні вже кілька років розслідується кримінальне провадження щодо факту виплат пенсій по інвалідності 70 прокурорам.

На офіційному сайті Черкаської обласної прокуратури вказано, що 42-річна Катерина Шевцова очолює її з жовтня минулого року. А загалом в органах прокуратури вона працює з 2004 року.

Згідно з її деклараціями, розміщеними на сайті НАЗК, пенсію вона отримує з 2020 року. Тоді сума становила 186 627 гривень, а минулого року це вже було 785 435 гривень. Тобто, десь 65 тисяч на місяць.

За що саме нараховується така пенсія, в деклараціях не вказано. Загалом за законом “Про прокуратуру” право на пенсію за вислугу років незалежно від віку надано працівникам прокуратури, які на день звернення за призначенням такої пенсії мають не менше 25 років вислуги, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів не менше 15 років.

Працівникам, які не мають вислуги 25 років, але відпрацювали на посадах прокурорів не менше 15 років та мають страховий стаж 35 років чоловіки, 30 років – жінки, пенсія за вислугу років призначається після досягнення чоловіками віку 57 років, жінками – 55 років.

Майже стовідсотковий показник хабарництва продемонструвала обласна прокуратура Хмельницької області в спайці зі “Слугою народу”

Прокурорам, визнаним особами з інвалідністю I або II групи, призначається пенсія по інвалідності в розмірі 60 % суми їхньої місячної заробітної плати, за наявності стажу роботи в органах прокуратури не менше 10 років.

Як саме нараховували пенсію в цьому випадку, це знають лише в прокуратурі і Пенсійному фонді.

“В Кримінальному процесуальному кодексі є 214 стаття, яка дає підстави невідкладно після повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення прокурором з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань. І коли була оприлюднена інформація щодо прокурорів Хмельницької обласної прокуратури, треба було відкривати кримінальне провадження, а не проводити службове розслідування, – вважає голова правління неурядової експертної організації StateWatch Олександр Лємєнов, який системно займається реформою органів кримінальної юстиції, зокрема й прокуратури. – А щоб зняти питання, які наразі виникають у суспільства до прокурорів, які отримують пенсії по інвалідності, потрібно створити нову медико-соціальну експертну комісію, щоб вони її пройшли. Так, примусити їх не можна. Але Генеральний прокурор може звернутися до них публічно і запропонувати пройти добровільно перевірку. Ті ж очільники прокуратур, які не захочуть цього робити, на мою думку, мають написати заяву про звільнення. Суспільство має довіряти прокурорам, тим паче під час війни”. 

Про необхідність відкриття кримінального провадження говорить і адвокат Сергій Лисенко, який чимало років працював в прокуратурі, і додає, що Офіс Генерального прокурора і МОЗ могли б створити міжвідомчу комісію, яку відправити на комплексну перевірку для початку в Хмельницьку область. “З публікацій, які ми бачимо в останні дні в ЗМІ, складається важення, що коли ти приходиш на посаду в обласний апарат прокуратури, то в твій соцпакет входить опція про те, що ти можеш оформити собі пенсію з інвалідності. Це треш”, – каже він.

You may also like...