Як Росія розхитує ситуацію на Херсонщині

На днях на Херсонщині невідомі вчинили теракт – у селищі Новоолексіївка Генічеського району вибухнув автомобіль. В результаті терористичного акту постраждали п’ятеро людей, один із них помер.  Вибух у центрі Новоолексіївки був такої сили, що частини авто розлетілися в радіусі 200 метрів, зазначають місцеві журналісти.

Для скоєння теракту було використане авто ВАЗ 2101 з одеськими номерами.

"Жигулі" стояли на парковці неподалік відділення "Укрпошти" з 1-ї години ночі 14 квітня. Вибух стався близько 13:00.

В.о. голови Херсонської ОДА Валентина Січова заявила, що скоєний терористами злочин є складовою "гібридної війни Путіна".

В результаті теракту одна людина загинула, чотири поранено

В Новоолексіївці проживає найбільша на території материкової України кримськотатарська громада. І саме з цього факту варто продовжити розповідь про гібридну війну РФ на Херсонщині.

Протягом останніх місяців в інформаційному просторі виокремлюються дві характерні тенденції повідомлень про Херсон та область.

ТЕНДЕНЦІЯ №1 – повідомлення про теракти та їхнє попередження Службою безпеки України.

Приміром, в березні минулого року радник голови СБУ Маркіян Лубківський повідомляв, що СБУ попередила теракти в Херсоні, затримавши кур’єра з трьома кг вибухівки (пластиду).

За словами радника, цією вибухівкою члени терористичного угрупування "Російська православна армія" планували підірвати офіси двох громадських організацій.

18 березня 2016-ого СБУ затримала злочинну групу з Одеси, що "готувала напад на один із закладів Пенітенціарної служби із застосуванням гранатометів".

Диверсанти також планували "здійснення терактів над окремими етнічними меншинами, що проживають на території Херсонської області", – зазначив керівник апарату СБУ Олександр Ткачук.

Раніше, 7 лютого диверсанти здійснили теракт у Херсоні, кинувши гранату в будівлю, де розташоване представництво Меджлісу кримськотатарського народу.

Керівництво Меджлісу оцінило теракт як "навмисну провокацію з боку проросійських сил, спрямовану на дестабілізацію ситуації на півдні України, зокрема в Херсонській області".

ТЕНДЕНЦІЯ №2 – масове поширення чуток про те, що на Херсонщину масово переселяють кримських татар, які створюють у регіоні збройні формування. Зрештою нібито планується перетворити Херсонську область на "Кримсько-Турецьку автономію".

Подібних повідомлень у мережі можна знайти досить багато. Іноді замість створення "турецької автономії" говорять про "придністровський сценарій", що реалізується в регіоні.

За словами експерта Української Миротворчої школи Сергія Данилова, дві зазначені тенденції свідчать про цілеспрямоване розхитування безпекової ситуації на Херсонщині.

"Це розхитування ведеться органами ФСБ РФ з окупованого Криму, окупантам сприяють окремі громадяни України", – наголосив експерт в коментарі ТЕКСТАМ.

За словами Данилова, тероризувати населення Херсонщини окупантам допомагаютьколаборанти з числа місцевих можновладців часів Януковича:

"Це, зокрема, колишній голова Генічеської РДА Сейтумер Німетуллаєв[прокуратура Херсонської області порушила проти нього три кримінальних справи – ТЕКСТИ] і депутат ВР (2006-2012) від Партії регіонів Олександр Журавко, що обирався по одномандатному округу в Херсонській області [місцеві журналісти висовували його на звання "Ідіот року"]".

Насправді після окупації українського півострова чисельність кримських татар на Херсонщині зросла несуттєво – приблизно на 600 осіб.

Загалом населення області складає трохи більше 1,07 млн громадян, з них кримських татар – від трохи більше 2 тисяч до 6 тисяч. Тобто від 0,2% до 0,5% від загальної кількості.

"Кримські татари не розглядають Херсонську область як безпечну для себе, – наголосив експерт. – Регіон є швидше транзитним: тут зупиняються кримські татари, що виїжджають на материкову Україну. В абсолютній більшості випадків зупиняються ненадовго".

З цього випливає, що про жодне масове переселення кримських татар в Херсонську область не йдеться. Не кажучи вже про засновані на цьому фейковому твердженні чутки щодо створення "Кримсько-Турецької автономії".

"Останні кілька місяців у місцевому транспорті поширювалися нісенітниці про "Кримськотатарську автономію", – зазначив Сергій Данилов. – Але за останній тиждень месидж різко змінився, тепер бійці інформаційного фронту використовують винятково новотвір "Кримсько-Турецька".

Незважаючи на свою нелогічність, подібні чутки достатньо дієві – вже сьогодні на Херсонщині вистачає людей, які вірять у їхню правдивість. І, найголовніше, поширюють месиджі інформаційної війни далі.

За словами місцевої активістки Катерини Гандзюк, "таким чином відбувається посилення панічних настроїв в області" – для збурення громадського неспокою і дезорієнтації жителів області.

"Із кримських татар вибудовують образ ворога, водночас провокується конфлікт між владою та населенням Херсонщини, – додав Сергій Данилов. – У людей з’являється відчуття, що їх кудись віддають, вони стають невпевненими в завтрашньому дні, агресивними".

Експерт підкреслив, що чутки і теракти є класичними інструментами російських спецслужб.

Використовуючи ці дві складові в інформаційній війні, "російська агентура та її поплічники з числа колишніх чиновників Януковича намагаються відновити свій вплив на Херсонщині".

P.S.: В цьому контексті варто згадати нещодавні нападки на кримських татар, озвучені прес-службою полку "Азов".

Джерело: ТЕКСТИ

You may also like...