За кошти європейців планують нажитись на “відкатах”: мільйонні переплати у кошторисі при відновленню ліцею у Балаклії
У Балаклії планують витратити 127 мільйонів гривень на ремонт ліцею № 4 за завищеними цінами. Є позиції, де ціна за одиницю завищена в сотні разів.
Відділ освіти Балаклійської міської ради планує укласти угоду з приватним підприємством “Будівельна компанія “Промтекс” на проведення аварійно-відновлювальних робіт у ліцеї № 4 вартістю 127 млн грн. Про це пише Харківський Антикорупційний Центр з посиланням на інформацію отриману з сайту “Prozorro”.
Мова йде про капітальний ремонт основної будівлі школи, а також будівлі тиру з улаштуванням споруди цивільного захисту. У кошторисі зазначені ціни як на матеріали для будівництва, так і на обладнання для освітнього закладу. Зокрема, планують купувати меблі, оргтехніку, лавки та урни.
Так, вартість одного із складників кабельної системи (патч-корд категорії 5е), довжиною кабелю пів метра, PC-UTP-05M становить 5000 гривень за штуку.
У магазині такий коннектор коштує до 30 гривень за одиницю.
Цікаво, що такий самий патч-код, але з трьома метрами кабелю у кошторисі зазначений по 180 гривень за штуку. Загалом за кабелі планують заплатити пів мільйона гривень.
За клавіатуру HP Keyboard K1500 планують заплатити 1400 гривень, хоча в магазинах вона коштує 350 гривень. Комплектування комп’ютерів та їхня ціна теж викликають питання. Адже системний блок в аналогічній зборці буде коштувати близько 40 000 гривень, а ніяк не анонсовані у кошторисі 70 000 гривень.
Варто зазначити, що при швидкому процесорі та хорошій оперативній пам’яті в комплекті вказаний жорсткий диск HDD, який негативно вплине на продуктивність комп’ютера.
До інших товарів у кошторисі. Металеві урни на 27 літрів хочуть купувати по ціні 4285 гривень, хоча в інтернеті такі самі продають по 850 гривень.
Але це все дрібне обладнання. У кошторисі є будівельні матеріали.
Так, цементно-піщану суміш збираються купувати по 14 гривень за кілограм, хоча у будь-якому магазині ЦПС коштує близько п’яти гривень. Лише на цій позиції імовірна переплата може становити майже мільйон гривень.
Труби поліетиленові 10 бар ПE100 SDR17 Д110х6,6 1.0 МПа вказані по ціні 550 гривень за метр, хоча їх ринкова ціна на 200 гривень дешевше за погонний метр. Вартість кубічного метру бетону с20/25 прописана по 5110 гривень без доставки, хоча у Харкові такий бетон продають по 3200 гривень за кубометр.
Понад 300 000 гривень планують витратити на саджанці спіреї японської. Вартість одного саджанця – 580 гривень. Для порівняння: у системі “Прозорро” комунальники купують саджанці по 120 гривень за одиницю. В інтернет-магазинах саджанці спіреї стартують від 50-60 гривень.
За квадратний метр мембрани Protan SE 1,2 хочуть платити 810 гривень, хоча ринкова ціна такої мембрани вдвічі менша.
У цілому цей кошторис можна дуже довго розкладати на деталі, адже в ньому десятки позицій з переплатами.
Серед найбільш коштовних треба відзначити ціни на металопластикові дверні блоки по 18 000 гривень за квадратний метр, що майже вдвічі вище за середні ціни по області. Вікна планують вставляти по 8880 гривень за квадратний метр, що також майже вдвічі дорожче від ринку.
Раніше Балаклійська міськрада повідомила, що ремонт ліцею планують робити за рахунок залишків коштів спеціального фонду державного бюджету, що надійшли у 2022 році від Європейського інвестиційного банку.
“Враховуючи потреби громади відновити освітній процес в офлайн-режимі, даний проєкт було подано на конкурс для реалізації його за рахунок залишків коштів спеціального фонду державного бюджету, що надійшли у 2022 році від Європейського інвестиційного банку. За результатом розгляду конкурсної комісії проєкт було визначено переможцем”, – зазначили у міськраді.
Тобто гроші європейських донорів планують витратити на страшенно дорогі конектори, коштовні металопластикові вікна і двері і незрозуміло задорогі саджанці спіреї японської.
ПП “Будівельна фірма “Промтекс” входила до Консорціуму “Білдінг Груп” разом із ТОВ “Спецбудмонтаж-Україна” Анатолія Денисенка, ТОВ “Індастріал Білдінг Груп” та ТОВ “Інкам-Білдінг” Станіслава Києвця.
Засновником ПП “Будівельна фірма “Промтекс” тривалий час був Станіслав Бровін. Зараз на 50 відсотків співзасновницею зазначена Ірина Ярован.
Підписантом є Сергій Петруляніс, який і був керівником консорціуму.
Раніше ХАЦ вже відмічав шалені ціни у кошторисах цього підрядника на відновленні інфраструктури Харківщини.
Tweet