Експортери металобрухту завдали державі збитків на 400 мільйонів гривень (відео)

Служба безпеки України спільно з Державною фіскальною службою припинила незаконну діяльність експортерів металобрухту та великого «конвертаційного центру».

Посадовцями низки комерційних структур організовано схему відмивання доходів, ухилення від сплати податків, виведення валютних цінностей за кордон через фіктивні підприємства. Внаслідок чого лише за останній рік держбюджету завдано збитків на понад 400 мільйонів гривень.

Одночасно у Миколаєві, Одесі і Києві відбулося одинадцять обшуків в офісах та автомобілях комерсантів. Вилучено 2,4 мільйона гривень, печатки, штампи фіктивних та офшорних підприємств, фінансово-господарську документацію та електронні носії інформації, які підтверджують незаконність фінансово-господарських відносин експортерів брухту чорних металів. Також заблоковані рахунки фіктивних підприємств.

Крім того, в Миколаївському морському торговельному порту зупинено митне оформлення 13 тисяч тонн металобрухту незаконного походження, в тому числі з району проведення антитерористичної операції, на суму 60 мільйонів гривень.

Відкрито кримінальне провадження за ознаками ч. 2 ст. 205 (фіктивне підприємництво) та ч. 3 ст. 209 (відмивання доходів) Кримінального кодексу України. Перевіряється також причетність посадових осіб підприємств-експортерів до фінансування тероризму. 

Прес-центр СБУ

 

You may also like...