Ветеринарна міліція вилучає з дитячих їдалень недитячі «делікатеси»

Враховуючи небезпеку для населення продукції тваринного походження сумнівної якості та з метою недопущення її використання для виготовлення м’ясних напівфабрикатів і страв Управлінням ветеринарної міліції з проведення карантинних ветеринарних заходів МВС України спільно з представниками державної служби ветеринарної медицини, санепідемстанції та органів прокуратури з початку вересня проведено перевірки суб’єктів господарювання, які здійснюють свою діяльність у сфері громадського харчування на території міста Києва.

 Загалом за цей час було перевірено 73 об’єкти. Як наслідок – до адміністративної відповідальності притягнуто 56 осіб, на порушників накладено штрафів на суму 11, 6 тис. грн. (за ознаками ст. 107 КУпАП – 49 громадян, за ознаками ст. 160 КУпАП – 7 громадян). Також винесено 7 приписів.

 Завдяки вчасному втручанню контролюючих органів чимало небезпечних «делікатесів» не потраплять на стіл киян. Наразі з обігу вилучено 8313 кг неякісної харчової продукції, у тому числі 6897 кг – рослинного походження.

 Значна увага під час перевірок була приділена суб’єктам підприємницької діяльності, які займаються постачанням продуктів харчування до загальноосвітніх навчальних закладів. У більшості загальноосвітніх шкіл, особливо в ліцеях, гімназіях, послуги з харчування дітей (як постачання продуктів, так і приготування їжі) надаються приватними підприємцями, які виграли відповідні тендери. За таких умов директори навчальних закладів не забезпечують у повному обсязі постійний контроль за діяльністю таких підприємств.

 В ряді шкіл постачання продуктів харчування здійснюється комунальними підприємствами, а самі їдальні підпорядковані директорам шкіл. У цьому випадку забезпечується подвійний контроль порядку надходження продуктів харчування до школи – спочатку на комунальному підприємстві під час отримання продукції від постачальників, а вдруге – під час завезення до школи.

 Однак, як засвідчили перевірки, на території міста Києва продовжують реєструватися факти придбання продуктів харчування для потреб загальноосвітніх шкіл без відповідних документів про якість та безпеку. Крім того, послаблено контроль з боку місцевих органів влади за діяльністю підприємств мережі громадського харчування (у тому числі і тимчасових споруд по виготовленню м’ясних страв), які розташовані в безпосередній близькості до загальноосвітніх шкіл та інших навчальних закладів, або ж безпосередньо на їх території.

 Так, під час перевірки складських приміщень одного підприємства, яке здійснює постачання продуктів харчування до загальноосвітніх шкіл, виявлено зберігання продукції птахівництва без ветеринарних документів та посвідчення якості. Окрім цього, у закладі не було холодильної камери для зберігання, розморожування продукції, відсутній санітарний паспорт на автомобіль, який перевозить продукцію тваринного походження.

 Під час перевірки їдальні в одному із закладів освіти виявлено факт зберігання та реалізації м’ясної та молочної продукції без відповідних супровідних та ветеринарних документів. Водночас без відповідних супровідних документів, з порушенням маркування там була і м’ясна, і рибна, і куряча продукція, яка призначалася для харчування школярів в іншому навчальному закладі. У студентській їдальні без ветеринарних документів та посвідчення якості зберігалися курячі яйця та філе. Вся ця продукція вилучена. Тож аби вчасно не втрутилися контролюючі органи подібне недбальство посадовців закладів громадського харчування могло б мати непередбачувані наслідки. На жаль, такі випадки непоодинокі – подібні правопорушення виявлені і в ряді інших пунктів громадського харчування, розташованих у закладах освіти.

 Значна увага приділялась і перевіркам тимчасових споруд по виготовленню м’ясних страв, зокрема кіосків по виготовленню курей-гриль та шаурми. Всього перевірено 23 об’єкти зазначеної категорії. Вилучено з обігу близько 300 кг неякісної продукції тваринного походження. Демонтовано та вилучено дві установки для виготовлення шаурми. Найбільш розповсюдженими правопорушеннями у цих закладах були відсутність дозволів СЕС на здійснення діяльності по виготовленню харчових продуктів, установчих документів та документів, що засвідчують якість та безпеку тваринницької продукції.

 Також здійснено заходи щодо ліквідації несанкціонованої торгівлі. За ознаками правопорушень, передбачених статтею 160 КУпАП, затримано 5 громадян, що здійснювали реалізацію промислових товарів та продуктів харчування у невстановлених місцях, неподалік від закладів освіти.

 Під час проведення відпрацювання працівники Управління ветеринарної міліції провели роз’яснювальну роботу. Директорам шкіл та особам, відповідальним за прийом і зберігання продуктів харчування, нагадувати про необхідність суворого дотримання порядку придбання тваринницької продукції, зокрема інформували про види супровідних документів щодо якості та безпеки продукції, наголошували на дотриманні ветеринарно-санітарних вимог під час зберігання, переробки такої продукції, а також виготовлення страв.

 Управління ветеринарної міліції продовжує перевірки пунктів харчування в навчальних закладах, у тому числі і дошкільних, і інших населених пунктах, а також здійснює заходи по ліквідації стихійної торгівлі на прилеглій до навчальних закладів території.

ДЗГ та МД МВС України
 

You may also like...