Через «Бориспіль» намагалися незаконно вивезти до Йорданії 1600 живих птахів – щигликів
Працівниками Управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Київської митниці ДФС у співпраці зі співробітниками ГУ БКОЗ СБ України зафіксовано спробу вивезення за межі митної території України авіатранспортом живих птахів за підробленими документами.
До одного з підрозділів митного поста «Аеропорт «Бориспіль» звернувся для розміщення вантажу «живі птахи – щиглі» на склад тимчасового зберігання та для подальшого його митного оформлення громадянин Лівану. До митного контролю іноземець, зокрема, подав Довідку на бланку одного з громадських об’єднань, яке опікується охороною птахів та дрібних хатніх тварин, відповідно до якої загальна вартість птахів становить – 80 тис. грн.
Митники вирішили ретельно перевірити супровідні документи на вантаж і не помилилися. Згідно з відповіддю зазначеного громадського об’єднання, воно не є організацією, що вирощує, розводить, чи продає будь-яких птахів. Статутом діяльності об’єднання передбачено винятково реєстрація птахів, які були виведені в неволі членами організації (заводчиками або розплідниками) за їх заявами. Крім того, у відповіді йшлося, що вказаний громадянин – Лівану дійсно є членом даного об’єднання. Разом з тим зазначалося, що процедура отримання дозволу на вивезення живих птахів за межі митної території України Статутом об’єднання не передбачена.
Будь-яких додаткових документів на закупівлю живих декоративних птахів іноземець не надав.
Враховуючи наведене, громадянин Лівану вчинив дії, спрямовані на переміщення товару «птахи живі – щигли» у кількості 1600 шт. через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом подання органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів, а саме Довідки на бланку підприємства громадської організації.
Складено протокол про порушення митних правил за ст. 483 Митного кодексу України. Птахів вилучено до винесення судом рішення у справі.
Птахи передані до одного з профільних обласних закладів на відповідальне зберігання (до кінноспортивного комплексу “Магнат”).
Довідково: відповідно до ч. 1 ст. 53 Закону України «Про тваринний світ» ввезення в Україну і вивезення за її межі об’єктів тваринного світу, крім генетично модифікованих, здійснюються за правилами, встановленими законодавством України, у тому числі міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.
У відповідності до Закону України від 29.10.1996 Україна приєдналась до Конвенції 1979 року про охорону дикої флори і фауни та природних середовищ існування в Європі.
Згідно зі ст. 6 Конвенції кожна Договірна Сторона вживає відповідних і необхідних законодавчих та адміністративних заходів для забезпечення особливої охорони видів фауни, зазначених у додатку ІІ. Стосовно цих видів, зокрема, відповідно до п. а) всі форми навмисного вилову, утримання та навмисного знищення, та відповідно до п. е) володіння цими тваринами або внутрішня торгівля ними, живими чи мертвими, включаючи чучела тварин і будь-яку частину чи похідні від них, які можна легко розпізнати, якщо це сприяє ефективному виконанню положень цієї статті.
Державна фіскальна служба України
Tweet