Польські фермери не пропускають жодної вантажівки на «Шегинях». Чекають на російські?

Також заблокований рух вантажівок у Польщу на КПП “Ягодин”.

Польські фермери у п’ятницю, 1 березня, о 13:00 відмовилися пропускати будь-які вантажівки на КПП “Медика – Шегині”. За минулу добу цей пункт пропуску перетнули лише 47 вантажних автомобілів в обох напрямках, повідомляє речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко в ефірі телемарафону.

“Ситуація за останні дні фактично не змінювалася, але сьогодні маємо певну зміну по напрямку пункту пропуску “Шегині”… Після 13:00 ми фіксуємо по нашому пункту пропуску, що вантажівки не рухаються ні з Польщі, ні в Польщу. Польська сторона не приймає вантажні транспортні засоби до себе з України”, – розповів Демченко.

За словами речника ДПСУ, на пункті пропуску “Ягодин” також фіксується суттєве зниження кількості перетинів кордону вантажівками.

“За минулу добу тут перетнуло кордон 111 вантажівок які слідували з Польщі в Україну. Як і раніше польські фермери не пропускають тут жодної вантажівки, яка слідує з України в Польщу. За останні дні це “нульові” показники перетину кордону в бік Польщі на цьому напрямку”, – додав він.

Андрій Демченко додав, що станом на 1 березня польські фермери продовжують блокувати рух вантажних автомобілів на шістьох пунктах пропуску – “Ягодин”, “Устилуг”, “Угринів”, “Рава-Руська”, “Шегині” та “Краківець”.

На всіх цих напрямках на території Польщі загалом у чергах очікувало близько 2350 вантажівок. Найбільше навпроти пунктів пропуску “Краківець”, “Рава – Руська” та “Ягодин”.

Нагадаємо, з початку лютого польські фермери знову блокують кордон між Україною та Польщею. Президент України Володимир Зеленський заявив, що блокування польсько-українського кордону є політичним. Він підкреслив, якщо врегулювати ситуацію не вдасться перемовинами – Україна застосовує заходи впливу для захисту підприємців.

При цьому лише за минулий тиждень польські учасники протестів чотири рази пошкодили залізничні вагони із українською продукцією та висипали її на  землю.

You may also like...