Соратниця держзрадника Табачника очолила департамент у Державній митній службі

На цій посаді вона матиме доступ до державної таємниці та важливих документів.

Подругу засудженого за державну зраду ексміністра освіти Дмитра Табачника Ольгу Кравченко минулого тижня призначили директором юридичного департаменту Державної митної служби, повідомила громадська ініціатива «Голка».

У 2023 році Кравченко очолила юридичний департамент Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, звідки її звільнили після розголосу у ЗМІ. Згодом заявились чутки, що їй планують дати посаду на митниці.

Активісти зазначають, що 8 квітня надіслала запит до Державної митної служби  про призначення директора юридичного департаменту і миттєво отримали відповідь уже наступного дня, що посада директора юридичного департаменту ще вакантна.

Однак 10 квітня джерела активістів повідомили, що призначення уже відбулось, і в «Голці» вирішили продублювати запит до органу.

«І тут вже відповідь не була миттєвою – тягнули строки максимально. Для порівняння у відповіді на другий запит треба було вказати лише одне прізвище – Ольги Кравченко. Текст відповіді, який готували 5 днів, складається з двох коротких абзаців», – зазначила голова ГІ «Голка» Ірина Федорів.

В ГО зазначають, що призначення відбулось 10 квітня 2024 року, а указ підписав в.о. голови Державної митної служби Сергій Звягінцев. У самому наказі  про призначення вказано, що Кравченко пройшла спецперевірку, яку  проводив Мінфін.

При цьому попри те, що Кравченко призначена на посаду ще тиждень тому, на сайті Державної митної служби досі не вказано, хто є керівником юридичного депатраменту.

Службовець Головного управлінні військової юстиції, адвокат Ілля Костін у свою чергу зазначив, що на своїй новій посаді давня соратниця Табачника Ольга Кравченко може мати доступ до державної таємниці.

«З урахуванням її високої посади, їй повинні дати доступ до державної таємниці. Це передбачає  закон «Про державну таємницю». Перевірку має провести Служба безпеки України», – зазначив він.

Ольга Кравченко за часів Дмитра Табачника керувала юридичним департаментом Міністерства освіти.

Згодом вона керувала департаментом з питань судоустрою та статусу суддів в Адміністрації президента Порошенка, а пізніше була заступницею голови Державної судової адміністрації. Згодом перейшла в Офіс Генпрокурора, де працювала з Рябошапкою та Венедіктовою.

Відомо, що Табачник допомагав Кравченко під час проходження конкурсу  на посаду в Мінекономіки.

Окрім того у 2021 році Кравченко та Табачник бачилися особисто на відпочинку в Об’єднаних Еміратах – фото зі спільного відпочинку Табачник пересилав Кравченко в особистих повідомленнях – ту переписку оприлюднило «Телебачення Торонто». // Дзеркало тижня

You may also like...