Апеляційний суд дав дезертиру 4 роки тюрми замість умовного покарання
Запорізький апеляційний суд призначив реальне позбавлення волі чоловікові, який ухилився від військової служби.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 25 квітня.
У березні 2022-го обвинувачений був зарахований до військової частини на посаду начальника групи штабних машин інформаційно-телекомунікаційного вузла. Приблизно через два місяці він самовільно залишив розташування військової частини і час проводив на власний розсуд, не плануючи повертатися.
У середині вересня минулого року сержант усвідомив помилковість своїх дій і з власної ініціативи прибув до Запорізької спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Південного регіону, повідомивши про скоєне.
Вироком першої інстанції його засуджено до 5 років позбавлення волі зі звільненням від відбування покарання на іспитовий строк 3 роки.
Прокурор оскаржив це рішення. На його думку, суд безпідставно визнав щире каяття, оскільки обвинувачений лише намагався уникнути суворого покарання. Також не враховано, що умовне покарання сприятиме поширенню аналогічних злочинів і це прямо впливає на боєздатність військових підрозділів.
Апеляційний суд задоовльнив скаргу прокурора і скасував вирок та ухвалив новий.
У рішення суду йдеться про те, що обвинувачений в умовах воєнного стану за наявності прямої загрози національній безпеці держави, коли від військовослужбовців особливо вимагається бути високо дисциплінованим та мати високу моральну та патріотичну свідомість, вчинив дезертирство.
Звільнивши чоловіка від відбування покарання з випробуванням і поклавши на нього, в тому числі, і обовʼязок періодично зʼявлятися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації за місцем свого проживання, суд першої інстанції посприяв обвинуваченому в ухиленні від військової служби в подальшому.
Підсудний раніше не притягався до кримінальної відповідальності, повністю визнав свою вину, має на утриманні неповнолітню дитину, а також матір пенсійного віку. Після скоєння злочину він все ж таки потім усвідомив протиправність та помилковість своїх дій і сам добровільно прибув до прокуратури та повідомив про свої дії. Тому суд не погоджується із прокурором, що чоловік не проявив щирого каяття і вважає, що він все ж не просто визнав свою вину, а й дав критичну оцінку своєї поведінки та засудив її.
Враховуючи ці обставини суд зменшив строк тюремного покарання із 5 до 4 років.
Tweet