Джерело: голова Нацполіції Ігор Клименко у Facebook
Пряма мова: “Багаті талантами українці. Шкода, що свої здібності використовують в злочинних цілях. Минулого тижня ми обговорювали юного умільця, який створив фейкову “Дію”. Як виявилося, він такий не один.
Кіберполіція у Харкові викрила 17-річного хлопця, який не просто підробив “Дію”, а й створив найбільший канал розповсюдження підробки. На його телеграм-бот і канал, які вже заблоковані, було підписано понад 20 тисяч осіб”.
За словами Клименка, система працювала за концептуально новою схемою: дані користувачів зберігалися на сервері, що генерував імітуючу веб-сторінку додатку “Дія”, і там можна було змінювати будь-яку інформацію про себе.
Крім цього, веб-платформа відображала підробний QR-код, який після сканування навіть демонстрував сторінку його успішної валідації.
Пряма мова: “Визнаю, це чудова робота юного хакера. І навіть наша публікація виглядає як своєрідна реклама його навичок. Але принцип невідворотності покарання має працювати: він порушив закон, спекулюючи на складній ситуації в державі, тож має понести відповідне покарання”.
Додатково: Прессекретар голови НПУ Мар’яна Рева уточнила УП, що 2 листопада за місцем проживання зловмисника пройшли обшуки, у справі буде призначено експертизи.
Поліція відкрила кримінальне провадження за чт. 325 Кримінального кодексу “Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням”. // Українська правда