Кабмін призначив нового директора НАБУ

Ним став Семен Кривонос.

Кабінет міністрів призначив нового директора Національного антикорупційного бюро України.

Кабмін обрав нового директора НАБУ: хто ним став

Фото: Семен Кривонос (diam.gov.ua)

Як передає кореспондент УНІАН, відповідне рішення прийнято під час позачергового засідання уряду.

Ним призначено Семена Кривоноса. Двох інших кандидатів пропонують новому директору НАБУ призначити на інші керівні посади в Бюро.

Призначення очільника НАБУ: деталі

4 березня конкурсна комісія визначила трьох кандидатів на зайняття посади директора НАБУ. Всього на участь у конкурсі подали заявки 78 осіб. У фінал вийшли керівник четвертого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань (розташованого у місті Хмельницькому) Сергій Гуляк, голова Державної інспекції архітектури та містобудування Семен Кривонос та керівник Управління внутрішнього контролю НАБУ Роман Осипчук.

16 квітня 2022 року Артема Ситника було звільнено з посади директора НАБУ у зв’язку із завершенням семирічного терміну повноважень. Відтоді обов’язки очільника до обрання нового керівника виконує перший заступник директора НАБУ Гізо Углава.

***

У розслідуванні “Схем” Кривоноса – пов’язували із чинним заступником голови ОП Олексієм Кулебою, пише Українська правда.

Коли Кулеба працював у КМДА, дружина Кривоноса – працювала разом з ним.

Кривонос зазначив, що знає Кулебу 8 років, але його нічого не пов’язує з ним професійно.

Кривонос – голова Державної інспекції архітектури та містобудування України – інституції, яка, зокрема, видає ліцензії на будівництво.

У нього є історія, пов’язана з хабарем, яку розслідувала СБУ.

Так, у 2014 році голова однієї з сільрад Обухівського району Київщини, начебто вступивши у злочинну змову, в тому числі, з керівником реєстраційної служби місцевого управління юстиції (Кривоносом – ред.), вимагав неправомірну вигоду за виділення земельної ділянки – у розмірі 120 тисяч доларів.

Сам Кривонос пояснював, що версія слідства не підтвердилась, а в Офісі генпрокурора інформували, що справа була закрита за відсутністю факту злочину.

У 2016 році Кривонос уже перемагав у конкурсі на директора Одеського територіального управління НАБУ, але відмовився обіймати цю посаду.

На той час журналіст Дмитро Гнап готував публікацію про невнесення у декларацію Кривоноса квартири – вартістю, неспівмірною його тодішньому заробітку, та про початок розслідування щодо можливого хабарництва.

При зарплаті держслужбовців йому з дружиною Галиною вдалось купити кілька земельних ділянок та приватний будинок, а також, він приховав квартиру у Києві. Журналісти оцінили її у 3 мільйони гривень.

Кривонос з дружиною володіють або мають право безоплатного користування 17-ма земельними ділянками. Останню він отримав у право на користування у вересні 2022 року.

У період з 2017 по 2018 роки він був членом політичної партії “Рух нових сил Михайла Саакашвілі”.

You may also like...