«Где мой черный пистолет?» Абсурд: в милицейской «кузнице кадров» годами торговали оружием!

Поза сумнівом: якби не вересневі події в Харкові, де кілька правоохоронців місцевого райвідділу ударно торгували табельною зброєю, то ніколи б у жовтні не виплив і скандал зі зникненням понад сотні «стволів» у Львові. Міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов дав доручення перевірити наявність зброї у територіальних органах і навчальних закладах системи МВС, і вже 12 жовтня, під час інвентаризації складу озброєння Львівського державного університету внутрішніх справ, було зрозуміло — біда.

А оскільки інформація зі Львова завжди відзначалася ексклюзивом, то й кількість одиниць зброї, котра пішла «наліво» у місті Лева, не можна порівняти з харківською.

Якщо у вотчині Кернеса хлопці-сержанти з Комінтернівського райвідділу заледве спромоглися продати 25 пістолетів Макарова з набоями і автомат Калашникова (до того ж продавали їх лише міліціонерам), то їх львівські колеги поставили цей бізнес на широку ногу.

За інформацією, яка надійшла в видання «Ратуша» від поінформованих джерел, за період із 2006 року зі складів вишу зникли 51 пістолет Макарова, 11 пістолетів ТТ, 28 автоматів АКСМУ, три АКМ, 5 ПК (кулемет Калашникова), 5 (РПК) ручних кулеметів Калашникова, 2 АК-74, 6 СВД (снайперська гвинтівка Драгунова) та армійське спорядження.

Першу інформацію про зникнення 140 одиниць зброї згодом інформатори підкоригували, адже макети зброї усе-таки не є справжньою зброєю. Викладачі університету, які не побажали у цій ситуації афішувати власні імена, вельми здивовані, бо багато з них просто не знали, що на озброєнні у виші ще є «тетешники», і у них є так багато кулеметів.

У статусі основних звинувачуваних нині двоє осіб — сержант Олег М-па (зброяр) і доведений посередник Сергій В-ик, 1982 року народження. Станом на 18 жовтня у цій справі — троє заарештованих і семеро затриманих. 14 жовтня прокуратура Львівської області порушила кримінальну справу проти співробітника Львівського державного університету внутрішніх справ, передбачену ст. 262. ч. 2 (крадіжка вогнепальної зброї шляхом зловживання службовим становищем).

Домінуюча версія: перший упродовж кількох років примудрився розпродати львівським бізнесменам і колекціонерам понад сто смертоносних носіїв смерті, а двоє йому в цьому активно допомагали. Ціни на такі чоловічі іграшки вельми розмаїті: якщо на «чорному ринку» зброї за «Макара» можна вторгувати 500 доларів США, то за снайперку любителі влучної стрільби можуть віддати і дві тисячі «зелених».

Скільки всього вторгував «комірник від зброї», наразі не відомо, адже в цьому бізнесі важливо все: і величина закупленої партії зброї, і її «чистота» (чи були «стволи» у роботі), і їх «віковий ценз» і платоспроможність покупця. Дивує хаос, який панував у цій царині: пістолети, гвинтівки, автомати, кулемети не «відстріляні», тобто, нині правоохоронці просто не мають зразків куль і гільз від цих знарядь убивства, і якщо вони десь «заговорять», то буде вельми важко відстежити, звідки вони прийшли.

І хоча нині у Львові ударно працює комісія з МВС на чолі із заступником міністра внутрішніх справ Дмитром Вороною, її члени (як і керівники цього навчального закладу) від будь-яких коментарів ЗМІ категорично відмовляються, виставляючи єдиним рупором начальника прес-служби Львівського університету внутрішніх справ Олексія Панова. Саме він «підтверджує факт пропажу зброї» всім ЗМІ, хоча про це вже давно всіх поінформувала прес-служба МВС України…

Довідка

Заступник міністра внутрішніх справ України — керівник апарату ВОРОНА ДМИТРО МИКОЛАЙОВИЧ народився 24 липня 1980 року у м. Донецьк. Закінчив Донецький національний університет (2001 р.). Трудову діяль ність розпочав юрисконсультом ЗАТ «Укрвостокаудит». Надалі працював помічником голови Червоно гвардійського ра йонного суду м. Макіївки Управління юстиції Донецької області, а згодом адвокатом, керівником юридичних компаній, арбітражним керуючим. У 2006 році був призначений заступником міністра охорони навколишнього природного середовища України. Із березня 2010 року — заступник міністра внутрішніх справ України. Із грудня 2010 року — Голова Державної міграційної служби України. Має науковий ступінь кандидата наук із державного управління. Нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України. 29 квітня 2011 року призначений за ступником міністра внутрішніх справ України — керівником апарату.

…Інформація, що з’явилася в одному з львівських ЗМІ про те, що «джерело в СБУ інформує: зброю розікрали… кілька днів тому», є висмоктаною з пальця. СБУ здійснює лише оперативне супроводження цієї справи й в нюанси не посвячена, а зброяр-комірник розповідає слідчим, що торгував цим арсеналом упродовж п’яти років. Та найбільшу дурницю дозволила собі газета «Сєгодня». «Зброю могли купити агенти спецслужби однієї зі східноєвропейських країн», — повідомило це видання.

Поясненнями щодо того, для чого спецслужбам старі «тетеешники» чи «залізні каски», газета себе не утруднює. Сказали і сказали. Цікаво, що впродовж тривалого часу інвентаризацію в цьому університеті проводили лише на папері, попри доволі часту заміну ректорів вишу і обов’язковість періодичної інвентаризації як такої.

Тобто, будемо максимально відвертими — за наявністю на складах зброї просто НІХТО не стежив. Не відомо, скільки бойових «стволів» за цей пе ріод реально списали, попри їхню справність. Крайнім у цій історії, поза всяким сумнівом, зроблять нинішнього ректора університету, 35-річного кандидата юридичних наук Олександра Маріна, про якого навіть найближчі товариші кажуть, що він — «більше науковець, ніж міліціонер».

До червня 2010 року Марін займав посаду проректора цього навчального закладу з наукової роботи. Але не його одного «помножать на нуль»: за перевіреною інформацією перед самим приїздом комісії на лікарняному ліжку (не в міліцейській лікарні) опинився проректор із економічних питань і ресурсного забезпечення Львівського університету внутрішніх справ, полковник міліції Дмитро Сковронський. Лікарі у зв’язку з важким станом хворого забороняють членам комісії його опитувати, і, виглядає на те, що саме він має стати ще однією жертвою київських візитерів. .

У липні 2011 року Прикарпатський інститут внутрішніх справ ліквідували та перейменували на Львівський університет внутрішніх справ, головою ліквідаційної комісії тоді призначили саме полковника міліції Дмитра Сковронського. Якщо відбувалася ліквідаційна процедура, то, поза всяким сумнівом, мала б бути проведена і повна інвентаризація всієї вогнепальної потуги університету. Але керівник прес-служби університету Олексій Панов стверджує, що інвентаризацію тут не проводили вже 10 років!!!

Як сказала б, вочевидь, на це нині переслідувана Юлія Тимошенко: «Тут уже, дарагі мої, стовідсоткова службова халатність». Саме за фактом службової халатності і порушила кримінальну справу Львівська прокуратура. Заслуговує на довіру й інформація про те, що сержант Олег М-па готував ще дві речі: акт про списання великої кількості зброї та власну втечу. І одне, й друге йому, на щастя, здійснити не вдалося.

Не потрібно забувати і про ще один момент. Торгівля зброєю в райвідділі Харкова, провальне захоплення кілерів в Одесі (двоє міліціонерів загинули, чотирьох поранили) і масова крадіжка зброї у «кузні кадрів» Львівського університету внутрішніх справ дають недругам міністра МВС масу аргументів для Президента Януковича, аби стверджувати: Анатолій Могильов повинен піти. Бо скільки можна бардак і свавілля в міліції прикривати фразами про поганого попередника Луценка і бідність органів МВС? Цього не може не розуміти й сам Могильов.

Наразі триває кропітка робота з пошуку ви краденої зброї. На щастя, інформація вказує на те, що не вся вона в руках криміналітету. Окрім зброї в Криму, наразі правоохоронці вже вилучили цілу вантажівку викраденої зі складів університету амуніції (каски, уніформа, шкіряні ремені), де кілька пістолетів Макарова (відразу 4 — у колекціонера і копача Сергія Ви-ка вдома, проти нього порушили кримінальну справу за ст. 263 (незаконне зберігання зброї).

У нього ж у гаражі, неподалік 80-ї аеромобільної дивізії на вул. Стрийській, знайшли купу сучасної військової амуніції, стропорізи, «розгрузки», гвинтівку СВД, кілька пістолетів Макарова, 1 кулемет ПК (із таких стріляли у фільмі «Де в’ята рота») та 5 автоматів АКСу, пістолет Стєчкіна, бойові гранати Ф-1, міни, імітаційні вибухові пакети, ножі, кинджали, а також багато військових речей із розкопок часів II світової війни.

В інших місцях вилучили кілька «калашів», кулемет, а під час обшуку в Сихівському районі в гаражі 38-річного львів’янина виявили та вилучили магазин до пістолета «Макарова», споряджений вісьмома патронами калібру 9 мм; картонну коробку із 16 набоями калібру 9 мм; три магазини до автомата «Калашнікова» без набоїв і стрілецькі мішені (81 штуку). Назвати це «великим успіхом» було б відвертим перебільшенням. Але попри будь-які сумніви, про зброю, знайдену в рамках розслідування кримінальної справи, ми ще почуємо. Або почуємо саму зброю…

Автор: Микола САВЕЛЬЄВ

P.S. Коли номер готували до друку, «Ратуші» стало відомо, що львівський УБОЗ у Житомирі вилучив ще 41 одиницю озброєння (3-ПМ, 1-ППС, 4-ТТ, 4-АКМ, 2-АКСУ, 1-ПК, 1-СВД, 2-СКС, 2-ППШ, 1-МГ, 1-ППД, 1-МП40, 3 гвинтівки Мосіна, 1 парабелум, 2 револьвери, 1 «сайгу», 820 набоїв різного калібру). Левова частка цих стволів — з львівських складів університету внутрішніх справ. Колекціонер, власник цього арсеналу назваввся оперативникам «близьким приятелем екс- Президента України Леоніда Кучми»…

P.P.S. Слід ством установлено 11 осіб, причетних до викрадення зброї у Львівському університеті внутрішніх справ. Про це повідомив Генеральний прокурор України Віктор Пшонка під час брифінгу у Києві. За його словами, серед причетних до цього злочину — начальник складу зброї, старший інспектор із озброєння університету, колишній працівник столичної прокуратури, якого вчора затримали. Як зазначив Генпрокурор, наразі встановлено, що викриті особи «реалізовували всім охочим» викрадену зброю — 126 одиниць, серед яких — 33 автомати Калашникова, 10 кулеметів, і понад 60 пістолетів різних систем. «Наразі вилучили та повернули 31 одиницю зброї», — додав В. Пшонка, повідомляє УНІАН.

You may also like...