Що вони собі нарозслідували: Прокурор відділу прокуратури Чернівецької області Солонська Галина

Народження дитини у прокурорських родинах в українських реаліях має певні особливості. І виникли вони відразу після запуску електронного декларування. Відтоді діти – це не просто продовження роду, а й можливість переписати на них своїх майно. Знайомтесь, прокурор відділу прокуратури Чернівецької області – Галина Яківна Солонська.

Свій шлях до органів прокуратури Галина Яківна розпочала із навчання у 2008 році в Національній академії прокуратури України. А відразу після закінчення цього закладу у 2010 році працевлаштувалася в Чернівецькій прокуратурі д працює і дотепер.

Переглядаючи сторінку Галини Солонської у соціальній мережі Facebook знаходимо цікаву інформацію. На одному із фото пані Галина разом із Марією та Любов’ю Солонськими. Марія та Любов – рідні сестри Галини. Проте їх об’єднує ще одна особливість – усі вони працюють у прокуратурі.

Як вказано у декларації Марії Яківни Солонської, вона працевлаштована у Чернівецькій місцевій прокуратурі, де працює прокурором. До цього, у 2015 році, пані Марія працювала старшим прокурором прокуратури Шевченківського району.

Ще одна сестра – Любов Яківна Солонська працює прокурором Київської місцевої прокуратури №4. До речі, проживає вона там у квартирі своєї сестри за 2 млн грн. Однак про це ми розповімо згодом.

Тепер повернімося до головної нашої героїні. Галина Солонська у своїй декларації серед родичів вказала тільки свого сина – Івана Володимировича Куліша. Його батько та колишній чоловік прокурорки – Володимир Іванович Куліш. Володимир Іванович – відома особа в Чернівецькій області. До 2016 року він працював першим заступником голови Чернівецької ОДА. У липні 2014 року очолював обласну організацію «Блок Петра Порошенка «Солідарність». Також у 2014 році балотувавсядо Верховної Ради від цієї політичної сили, але програв. А вже 2015 року Володимир Іванович потрапивдо Чернівецької обласної ради.

Батько прокурорки теж відома в області людина. На місцевих виборах 2015 року він бувсекретарем обласної виборчої комісії від БПП. До цього, у 2010 році, був кандидатом до обласної ради від «Нашої України». А у 2014 році був у списку довірених осіб кандидата на пост Президента України Петра Порошенка, однак потім його реєстрацію довіреної особи скасували.

Та найбільше запитань до Галини Яківни Солонської виникає щодо її майна. У своїх деклараціях за 2015 та 2016 роки вона задекларувала всього 54 тис. грн заробітної плати та 4 тис. грн допомоги при народженні дитини у 2015 році.

Але якщо у 2015 році Галина Яківна вказала, що отримала 4 тис. грн допомоги при народженні дитини, то у 2016 році цього виду доходів вказано вже не було. Відомо, що таку матеріальну доплату отримують матері, які мають дітей віком до 3 років, а це означає, що її сину сьогодні близько 4 років. Єдиним сином, вказаним у декларації, є Іван Володимирович Куліш, а це означає, що новонародженою дитиною був саме Іван Куліш. Та статкам цього 4-річного хлопчика можуть позаздрити багато прокурорів. Адже саме він є власником розкішного маєтку під Чернівцями, в с. Чагор. Отримав він цей будинок разом із землею в подарунок у 2014 році, тобто відразу при народженні. Загальна площа будинку – 403 м², а розмір землі – 1015 м². Вказана в декларації вартість цього маєтку – понад 1 млн грн.

Повернімось до майна самої Галини Солонської. Як ми зазначали вище, вона володіє квартирою в Києві, в якій проживає її сестра. Ця квартира має площу 139 м² та розташована в елітному будинку, за адресою бульвар Дружби Народів, 14-16. Вказана в декларації вартість цієї квартири – 2 млн грн, а придбала її прокурорка 2014 року. У цьому ж будинку вона має гараж вартістю 154 тис. грн.

Також у власності Галини Яківни є ще дві земельні ділянки в с. Вороновиця загальною площею 1212 м².

Ще одна квартира у Чернівцях перебуває у спільній власності. Після аналізу декларацій усіх сестер можемо припустити, що цією квартирою навпіл володіють сама пані Галина та її сестра Любов Яківна.

Також ще однією квартирою у Чернівцях володіють одразу всі члени сім’ї Солонських. Ця квартира має загальну площу 72 м². Однак саме це житло є задекларованим лише Марією Яківною Солонською. У деклараціях решти членів родини, зокрема нашої героїні, цієї квартири немає, хоча ми чітко бачимо, що Галина Солонська є серед власників. Усе це свідчить про порушення правил заповнення декларації та має бути досліджене українськими правоохоронними органами.

Не менш елітним є і рухоме майно Галини Солонської. Вона є власником Audi Q5 2011 року випуску. Придбала пані Галина це авто у 2012 році. Навіть сьогодні такий автомобіль 2011 року коштує 26 тис. дол.

 

Також прокурорка має Mitsubishi Colt 2008 року випуску, придбаний у тому ж році. Якщо порахувати, то виходить, що на момент придбання авто Галині Яківні було всього 20 років. Вказана в декларації вартість автомобіля – 100 тис. грн, що тоді дорівнювало 12,5 тис. дол.

Як ми бачимо, доходи молодої Галини Солонської точно не дозволяють їй купувати елітне майно, яке коштує мільйони гривень. Тож ми сподіваємося, що джерелами походження нерухомості та автомобілів пані Галини вже найближчим часом зацікавляться правоохоронні органи. Також хотілося б дізнатися мотивацію при переписі елітного маєтку на новонароджену дитину та з яких причин Галина Яківна не вказує у своїй декларації квартиру, частиною якої вона володіє. Усі ці обставини дають привід сумніватися не тільки в законності набуття усієї власності прокурорки, але й у її доброчесності.

Розслідування «PROSUD»

You may also like...