Фамильное жлобство семьи Президента: халявная квартира для брата «совісті нації»

Скасування депутатських привілеїв було і залишається улюбленою темою розповідей Віктора Ющенка про наболіле. Перед виборами 2007 року Ющенко вимагав «позбутися вражаючих за розміром пільг для депутатів та інших можновладців». 

«Розпочавши зі скасування недоторканності, ми візьмемо корупцію за горло», – сипавпередвиборчими обіцянками Ющенко, на той час неформальний лідер блоку НУНС.

«Щороку платники податків витрачають на депутатські пільги майже півмільярда гривень. Це блюзнірство! Таку політику ми не тільки зупинимо, але й поставимо на сторожі Національне антикорупційне бюро», – запевняв президент.

Але, окрім твердих переконань про недоречність пільг, у Віктора Ющенка є брат-нардеп.

Вперше широка громадськість дізналася про Петра Ющенка в січні 2002 року. Тоді на міжпартійному з’їзді блоку «Наша Україна» було затверджено виборчий список, де під номером 45 значився старший брат майбутнього президента.

Запитання про наявність близького родича в переліку кандидатів трохи вивело Ющенка з рівноваги. «Петро – високо порядна і глибоко моральна людина», – заявив тоді лідер опозиції.

І справді, Петро Ющенко відомий своєю набожністю та просуванням ідеї єдиної помісної церкви. Однак, виявилося, що ніщо земне брату президента не чуже.

Безкоштовне житло від держави з радянських часів стало привілеєм можновладців.

У процесі розслідування щодо нерухомості Віктора Ющенка, яке зараз готується до друку, «Українська правда» виявила довіреність за підписом Петра Ющенка.

Нас зацікавила адреса, вказана як місце проживання та реєстрації брата президента.

Це Київ, вулиця Срібнокільська, будинок, 24 квартира 169.

Довіреність Петра Ющенка на придбання земельних ділянок

Довіреність Петра Ющенка на придбання земельних ділянок

За цією адресою в непрестижному спальному районі на Осокорках розташований депутатський будинок. Спочатку в це було складно повірити – невже президент декларує відмову від депутатських пільг, а його брат не гребує безкоштовним житлом від держави?

Але у регламентному комітеті Верховної Ради переконали «Українську правду» в наших підозрах.

Справді, Петро Ющенко, будучи депутатом четвертого скликання, 1 вересня 2004 року отримав свідоцтво про право власності на житло по вулиці Срібнокільській.

Тобто ця квартира, збудована коштом платників податків, безкоштовно перейшла в перелік приватного майна Петра Ющенка.

Ця пільга була надана брату майбутнього президента як нардепу, не забезпеченому житлом у столиці.

Депутатський будинок на вулиці Срібнокільській

Депутатський будинок на вулиці Срібнокільській

Помешкання Петру Ющенку надавалося з розрахунку кількості членів його родини – дружини Олени Миколаївни та сина Ярослава Ющенка. Тобто наявність 24-річної дитини дозволила Ющенку отримати двокімнатну квартиру.

Хоча по факту Ярослав тоді, в 2004-му, до Києва так і не переїхав. Він на минулих виборах президента працював у харківському штабі Ющенка, а потім, після інавгурації дяді, став заступником губернатора області.

Брат Ющенка взяв від держави безкоштовну квартиру, хоча сам тривалий час займався бізнесом і виступав засновником багатьох комерційних фірм. У сфері його інтересів були й енергоносії, і нерухомість, і сільське господарство. Тобто мав гроші, щоб придбати помешкання на ринку.

Власне, про наявність у Петра Ющенка достатніх коштів для купівлі приватного житла свідчить сама довіреність, яка наведена в цьому матеріалі. Цим документом брат президента уповноважує свого представника здійснювати оформлення на нього земельних ділянок по Україні.

Насправді у Петра Ющенка не було потреби в цьому безкоштовному депутатському житлі. Про це свідчить і той факт, що він до квартири так і не переїхав.

Вхід у квартиру Петра Ющенка

«Українська правда» побувала в багатоповерхівці по вулиці Срібнокільській.

Квартира Петра Ющенка розташована на 15-му поверсі. До помешкання ведуть двері, які були встановлені будівельниками при здачі житла. Житло не експлуатується за призначенням – на дверях відсутній навіть «глазок».

Консьєржка на вході в будинок визнає, що квартира 169 належить Петру Ющенку, але там ніхто не живе.

«Раз на місяць приходить помічник депутата і просто забирає квитанції», – каже жінка.

Навіщо Петру Ющенку ця безкоштовна квартира, так і залишилося загадкою.

Два тижні тому «Українська правда» звернулася до Петра Ющенка через його помічницю з запитом про коментар, однак жодної відповіді не отримала.

Намагаючись сконтактувати з Петром Ющенком, редакція зателефонувала до його сина Ярослава. Дізнавшись про предмет нашої зацікавленості, він обіцяв переказати батьку наше прохання, однак потім передав, що той не даватиме коментарів.

Сам Ярослав сказав, що не бачить у цій історії нічого компрометуючого.

«Депутатська квартира була оформлена в повній відповідності з законом. Чи мешкає там хтось зараз – я не знаю. Принципи президента про відмову від депутатських пільг були проголошені через декілька років після того, як мій батько отримав житло. І якщо буде ухвалено відповідний закон, то я не бачу проблеми в тому, щоб повернути цю квартиру державі», – зазначив Ярослав Ющенко.

Петро і Ярослав Ющенки

Петро і Ярослав Ющенки

…У цьому ж будинку по Срібнокільській отримали безкоштовні квартири чимало інших нардепів. Хоча це виглядає абсурдно з точки зору соціального рівноправ’я – житло для слуг народу коштом самого народу – але саме так прописано українське законодавство. Яке самі депутати відмовляються змінювати в бік приборкання власних апетитів.

Разом з нардепами квартири на Срібнокільській давали і рядовим співробітникам апарату Верховної Ради. Виходить, що через бажання Петра Андрійовича мати «халявну» квартиру, не дочекався свого помешкання хтось з багатомільйонної армії українських черговиків.

Зате Віктор Ющенко не матиме жодних підстав називати свого брата «бомжем».

Сергей Лещенко, УП  

You may also like...