Що вони собі нарозслідували: переможець конкурсу на посаду начальника відділу оперативних розробок ДБР у Хмельницькому Євген Тарчинський

переможець конкурсу на посаду начальника відділу оперативних розробок ДБР у Хмельницькому Євген Тарчинський

Процес формування Державного бюро розслідувань триває вже понад 2 роки. За цей час було прийнято відповідний законопроект, обрано керівництво та процес відбору інших працівників цього органу триває досі. Однак до багатьох переможців конкурсів є чимало запитань з приводу їхньої професійної діяльності, статків та незадекларованого майна, що від початку додає сумнівів у професійності та незалежності ДБР.

Знайомтесь, переможець конкурсу на посаду начальника відділу оперативних розробок територіального управління ДБР у Хмельницькому – Євген Володимирович Тарчинський.

Про кар’єрний шлях Євгена Володимировича Тарчинського до призначення в Державне бюро розслідувань відомо не багато. У його декларації за 2014 рік зазначено, що він обіймав посаду старшого оперуповноваженого Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю в місті Києві. У наступні два роки Євген Володимирович декларує іншу посаду, а саме заступника начальника відділу Управління захисту економіки у місті Києві. А вже в декларації за 2017 рік вказує, що працює заступником начальника відділу забезпечення охорони Державної установи «Центр обслуговування підрозділів Національної поліції України».

 У 2018 році Євген Тарчинський намагався потрапити до Національного антикорупційного бюро. Зокрема 23.05.2018 він подав 3 декларації як кандидат на посаду. Претендував Євген Володимирович на місце детектива, старшого детектива та заступника керівника відділу детективів підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України з наданням робочого місця в м. Києві.

Паралельно Євген Володимирович Тарчинський брав участь у конкурсі в Державне бюро розслідувань. Щоправда, відповідної електронної декларації на сайті НАЗК немає. У рейтингукандидатів на отримання посад перших заступників, заступників директорів, працівників слідчих та оперативних підрозділів територіальних управлінь ДБР він зайняв 450 місце (із 1388).Цей результат дозволив Євгену Володимировичу Тарчинському отримати посаду начальника відділу оперативних розробок територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому. За відповідне рішення позитивно проголосувало 4 члени (1 проти) конкурсної комісії № 2.

Та найбільше запитань до Євгена Володимировича з приводу його статків. У своїх деклараціях за 2014, 20152016 та 2017 роки Євген Тарчинський вказав доволі скромні доходи – 408 тис. грн. Його дружина Валерія Володимирівна за цей же період заробила 233 тис. грн.

Дружина Євгена Володимировича – Валерія Тарчинська працює у ТОВ “ДАЙМОНД СФІР ГРУП”, а також намагається стати адвокатом. Із її сторінки в соцмережі можна зробити висновок, що вона багато подорожує.

Слід одразу відзначити цікавий факт, оскільки Євген Тарчинський у 2018 році брав участь у конкурсах в НАБУ та ДБР – він зобов’язаний був подавати свої декларації за 2017 рік. Однак його декларації за 2017 та 2016 роки суттєво відрізняються, адже елітне майно було переписано на найближчих родичів – і як наслідок, воно більше не підлягало декларуванню. Чи навмисне це було зроблено, чи ні – сподіваємося, з’ясують відповідні правоохоронні органи.

Відкривши декларацію Євгена Володимировича за 2017 рік, побачимо, що у його власності лише невеличка квартира площею 31,9 кв. м. у Києві. Натомість його дружина Валерія Тарчинська з 2011 року є власницею значно більшого житла. Мова йде про квартиру площею 114 кв. м. та вартістю 1,1 млн грн. Розташована вона за адресою м. Київ, вулиця Гната Хоткевича (у минулому Червоногвардійська), 10. На цьому перелік нерухомого майна у декларації за 2017 рік закінчується.

У декларації Євгена Володимировича за 2015 чи 2016 рік вказаний будинок площею 410 кв. м., вартістю майже 1,4 млн грн та земельну ділянку площею  1000 кв. м., вартістю 116 тис. грн.Розташований він в Броварах, за адресою: вулиця Кобилянської Ольги, а його власницею теж була дружина Валерія Тарчинська.

Однак в один день, 16.06.2017, будинок разом із землею був подарований Олені Григорівні Тимченко – матері Валерії Тарчинської.

Отже, саме з приводу цього будинку виникає питання: для чого Валерія Тарчинська передарувала будинок своїй матері і чи не було це способом приховати майно родини напередодні конкурсів до НАБУ та ДБР? Також звернімо увагу на дати набуття Валерією Тарчинською права власності земельної ділянки та будинку: 18.04.2011  та 31.12.2014 відповідно. Однак жодного цього майна не згадано в декларації за 2014 рік. Ну і останнє запитання: звідки у родини Євгена Тарчинського кошти на придбання будинку разом із землею. Ми сподіваємося, що всі ці факти прокоментує і сам новоспечений працівник ДБР та відповідні правоохоронні органи.

Окремого пояснення потребує ще один факт. У реєстрі речових прав на нерухоме майно досі вказано, що Валерія Тарчинська була власницею квартири, за адресою: м.Київ, вулиця Будівельників, 8а. Та швидше за все цю квартиру вона продала у 2017 році і її нинішнім власником є інша особа. І якщо це справді так, то це є також порушенням. Адже ця квартира не була вказана в деклараціях чиновника, як і не було вказано факту її продажу.

Не менш розкішним є і рухоме майно родини. Втім, як і з нерухомістю – усіма автомобілями володіє Валерія Тарчинська. Першим автомобілем є TOYOTA Land Cryiser PRADO 2008 року випуску. Власницею цього авто Валерія Володимирівна стала 26 червня 2013 року за 200 тис. грн (25 тис. у. о.). Того ж дня 26.06.2013 пані Валерія заволоділа мотоциклом HONDA GL 1800 2005 року.

Цим транспортним засобом, судячи із сторінки в мережі Facebook Євгена Володимировича Тарчинського, користується саме він. Те, що Валерія Володимирівна стала власницею вищезазначених транспортних засобів в один день 26 червня 2013 року, може свідчити, що вона їх отримала від свого чоловіка. Натомість Євген Володимирович навіть не вказує права користування ними, що теж є порушенням, адже ми бачимо, що він користується мотоциклом.

Також у 2016 році пані Валерія придбала TOYOTA RAV 4 2010 року випуску за 280 тис. грн, хоча навіть сьогодні подібний автомобіль коштує майже 450 тис. грн.

Маючи двох дітей та доволі низькі доходи Євген Володимирович має спроможність для заощаджень. Зокрема у його власності 12 тис. доларів.

Жодної фінансової допомоги від свої батьків подружжя Тарчинських не вказувало. Втім ми вирішили з’ясувати, чим займаються батьки Валерії та Євгена.

Наприклад, матір Євгена Володимировича – Любов Георгіївна Тарчинська сьогодні активно працює в окупованому Криму та є заступником головного винороба ФГУП “ПАТ “Массандра”.Раніше це було українське приватне акціонерне товариство “Торговий дім “Массандра”. Однак з 2014 року воно змінило форму власності та свою назву. Сьогодні “Торговий дім “Массандра» – це Державне унітарне підприємство “Виробничо-аграрне об’єднання “Масандра” управління справами Президента Російської Федерації. Тобто сьогодні це російське державне підприємство, що пов’язане з управлінням справами Президента Російської Федерації.

Нинішній Гендиректор цього підприємства Яніна Павленко позитивно відгукується про Любов Георгіївну Тарчинську, як і про повернення Криму до Росії. Також Яніну Павленко неодноразово фотографували разом із Путіним.

Батько Євгена Володимировича – Володимир Іванович Тарчинський був помічником у народного депутата від Партії Регіонів Анатолія Леонідовича Коржева.

На жаль, з’ясувати доходи та статки батьків Євгена Тарчинського важко. Однак в реєстрі речових прав на нерухоме майно досі вказано що його матір є власницею будинку в Криму.

У Євгена Тарчинського є також брат Володимир Володимирович Тарчинський. З 2009 до 2013 року він працював в органах прокуратури, на різних посадах за напрямком нагляду за додержанням законодавства в економічній сфері, а з 2013 до 2014 року – у Департаменті внутрішнього аудиту та фінансового контролю Міністерства оборони України. Сьогодні ж Володимир Володимирович член  громадської організації «Публічний аудит», яку очолює Гольдарб Максим Юрійович. Максим Юрійович досить частий гість на каналі Newsone та, схоже, активно прагне будувати політичну кар’єру, критикуючи владу за високі тарифи.

Ми також згадували про матір Валерії Тарчинської. Її батьками є Олена Григорівна та Володимир Васильович Тимченко. Обоє, за нашою інформацією, працювали в ТОВ “АСКАНІЯ-ФЛОРА”, а Володимир Васильович навіть значився на початку 2000-х серед її засновників. Володимир Тимченко також є співзасновником Благодійної організації «Літочківський благодійний фонд «ДОБРОБУТ». Цей фонд фігурує   у ЗМІ як спосіб отримання хабарів.

Після наведених нами фактів порушення правил декларування та незрозумілого походження коштів маємо вагомі сумніви, що Євген Володимирович Тарчинський заслуговує працювати в новому правоохоронному органі – Державному бюро розслідувань. Тож, ми сподіваємося, що контролюючі установи та керівництво ДБР врахує зазначені нами факти.

Розслідування «PROSUD»

You may also like...