Викрито телефонних шахраїв, які, перебуваючи в СІЗО, ошукали жінку на 69 тис. гривень

Відділом нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших заходів примусового характеру прокуратури міста Києва у співпраці із оперативним відділом державної установи «Київський слідчий ізолятор» викрито двох ув’язнених, які шахрайським шляхом заволоділи грошовими коштами потерпілої.

Встановлено, що 11 лютого 2020 року невідомі особи зателефонували 62-річній жінці та повідомили, що її син нібито потрапив у біду, для вирішення якої необхідно 5 тис. доларів США. Надалі за вказівками вказаних осіб жінка перевела на указаний ними банківський рахунок 53 тис. гривень, а також поповнила рахунки 10 номерів мобільних телефонів, зазначених зловмисниками.

На изображении может находиться: один или несколько человек и часть тела крупным планом

Лише після переказу грошових коштів потерпіла зателефонувала сину та з’ясувала, що з ним все гаразд.

Загальна сума, якою заволоділи шахраї, склала 69 тис. гривень.

За результатами вжитих правоохоронцями заходів вдалося встановити осіб, які організували злочин. Ними виявилися двоє ув’язнених Київського СІЗО. Один з них перебуває під вартою за підозрою у розбої та нанесенні тяжких тілесних ушкоджень, інший — за підозрою у вчиненні грабежу.

У ході обшуків, проведених спільно з слідчо-оперативною групою Солом’янського УП ГУНП в м. Києві, у камері, де утримуються вказані особи, виявлено та вилучено засоби мобільного зв’язку, що використовувались під час скоєння вказаного злочину.

Наразі двом ув’язненим повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 190 Кримінального кодексу України. Встановлюються інші учасники злочину.

Прес-служба прокуратури міста Києва

Читайте также: