Українці сприймають заяви про необхідність закриття Telegram як замах на свободу слова – опитування
Контроль за інформацією в інтернеті підтримують 44% громадян.
Соціологи порівняли дані за липень 2022 року та лютий 2024.
У 2022 році більшість українців – 60% – погоджувалися, що для зміцнення захистку від ворога держава повинна активніше контролювати інформацію в інтернет-джерелах, та лише 30% виступали проти і вважали це обмеженням прав і свобод – 30%.
Натомість до лютого 2024 року ситуація серйозно змінилась. Тепер спроби держави регулювати контент в інтернеті сприймають як обмеження прав і свобод 49% громадян. Водночас до 44% зменшилася частка тих, хто вважає для зміцнення безпеки варто було би більш активно контролювати інформацію в інтернет-джерелах.
Так, наприклад, серед тих, хто користується Телеграм-каналами, 43% погоджуються, що для зміцнення захисту від ворога держава має більш активно контролювала інформацію в інтернет-джерелах. Водночас серед тих, хто не користується Телеграм-каналами, 46% вважали би такі дії держави як обмеження прав і свобод громадян.
Київський міжнародний інститут соціології 17-23 лютого 2024 року провів власне всеукраїнське опитування методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера серед 1052 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролюються владою України, а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.