Горячий «злодейский» сезон. Во время отпусков число квартирных краж возрастает на 70%

«Чистят» квартиры, как правило, ранее судимые воры и организованные группы. А еще – просто «на пьяную голову» или несовершеннолетние. Летом число краж возрастает на 70 процентов. Обычно обворовывают состоятельные дома. А из обычных квартир похищают все – от белья и обуви до драгоценностей и денег. Имущество на рекордно большие суммы чаще всего крадут у чиновников. Из 46 таких случаев – 18 краж до сих пор остаются нераскрытыми. И это, согласитесь, приятно! (Укр.)

Автор: Євгенія КОВАЛЕНКО, УМ

За останні півроку в Україні зареєстровано 11,5 тисячi квартирних крадіжок (торік було вчинено на 300 злочинів більше). «На сьогодні розкрито 5100 таких крадіжок, 3209 підозрюваних перебувають під слідством, а 710 з них — під вартою», — зазначає старший уповноважений з особливо важливих справ Департаменту карного розшуку МВС Іван Максимчук.

За його словами, грабують квартири, як правило, раніше судимі злодії, організовані групи або просто «на п’яну голову» чи неповнолітні. Як свідчить статистика, влітку кiлькiсть крадіжок збiльшується на 70 відсотків. Зазвичай обкрадають заможні будинки. А зі звичайних квартир викрадають усе — від білизни та взуття до коштовностей і грошей. Майно на рекордно великі суми найчастіше крадуть у високопосадовців. Із 46 таких випадків — 18 крадіжок досі є нерозкритими.

Потрібен надійний замок і ДСО

«Цього року зросла кількість квартирних крадіжок, вчинених раніше засудженими особами — понад 4 тис. випадків. Торік ця кількість майже на 10 відсотків була меншою — близько 3700. За останні півроку майже 1300 крадіжок вчинені у стані алкогольного сп’яніння. Зменшилися квартирні злочини групами осіб — понад 700 (тоді як минулого року було 800). Також серед неповнолітніх стало менше випадків пограбування помешкань — 400 злочинів, торік — 515», — зауважив пан Максимчук.

На його думку, основна причина таких злочинів — незахищеність вхідних дверей приміщень надійними замками. На нижніх поверхах будинків варто облаштовувати квартири ґратами, що на сьогодні є найкращою охороною. Адже, як пояснив пан Іван, відчинити нині популярні пластикові вікна для досвідчених злочинців не є проблемою.

«Треба також ставити ґрати на ті вікна, до яких є доступ, наприклад, через газову трубу, з водостоків, чи козирків. Є такі «альпіністи», які проникають всередину і на верхніх поверхах», — застерігає експерт. І пропагує послуги державної служби охорони, яка є єдиною озброєною фірмою на ринку цих послуг. До того ж, група реагування ДСО досить оперативно — за 3—5 хвилин — прибуває на місце злочину і вживає заходів для затримання крадіїв.

«Облаштування засобами охорони двокімнатної столичної квартири в середньому коштує приблизно 3 тисячі гривень. Вартість таких послуг залежить від побажань господарів, — говорить пан Максимчук. — Абонентська плата за охорону становить 150 гривень на місяць. Вона також залежить від побажань власника. Сюди входять і негайні повідомлення господарю про пограбування, і розкриття злочину. Однак є такі люди, які не бажають, щоб їх турбували під час відпустки. Також можна установити автономну сигналізацію, яка не виводиться на пульт охорони. Коли злочинець проникає всередину, вмикається гучномовець, який подає сигнал, що в приміщенні хтось є».

Інший варіант — підписати договір із ДСО. Її працівники присилатимуть власнику квартири повідомлення на мобільний телефон, коли у його житло проникнуть злодії. Такі послуги коштуватимуть у середньому 50 гривень на місяць, не враховуючи облаштування квартири.

Попереду — мегаполіс

Кількість крадіжок приватного майна у великих і маленьких містах України — різна. Зокрема, незмінним лідером у кримінальній сфері такого напряму є Київ. Цього року у столиці зафіксували 2340 крадіжок. На другому місці — Донецька і Дніпропетровська області. Найменше крадіжок — у Чернівецькій області — лише 133. Воно й зрозуміло, адже зарплати у мегаполісах вищі, ніж у периферійних регіонах, тому там більше забезпечених людей, тобто потенційних жертв квартирних злодіїв. Торік найменшою кількістю пограбувань приміщень могло похвалитися лише Закарпаття.

«Є категорія людей, які не можуть собі дозволити платну охорону квартири. Основна їм порада — облаштовувати своє житло надійними замками. Більше звертати увагу на технічне укріплення квартири для обмеження доступу сторонніх осіб. У деяких випадках може врятувати від пограбування навіть постійно ввімкнене світло за відсутності господарів. Адже злочинці перед крадіжкою обов’язково вистежують графік перебування власників у квартирі, здобувають інформацію про їх тривалу відсутність», — підкреслив пан Максимчук. Під час відпустки він радить людям залишати квартиру на рідних або знайомих, яким вони довіряють.

Також спеціаліст застерігає: «Зараз переважна більшість крадіжок здійснюється шляхом зламу серцевини замка. Навіть дорогі замки, що коштують декілька тисяч гривень, з титановими накладками не можуть гарантувати стовідсоткової захищеності квартири. Досвідчені злодії практично кожен замок відчиняють за допомогою підбирання ключів, відмичок, пристроїв, які його виламують, тому найбільш надійним способом збереження свого майна є підключення до сигналізації».

Згідно з кримінальним законодавством, за крадіжки у квартирах можна отримати від трьох до шести років позбавлення волі.

You may also like...