На Хмельниччині членів угруповання судитимуть за організацію наркотрафіку до Райківецької виправної колонії

Організатор – «смотрящий» за колонією – залучив у спільники вісьмох осіб: особи, які відбувають покарання у виправній колонії, перебувають в СІЗО та колишніх засуджених з волі. Ховали наркотики у продукти харчування, медикаменти та передавали на територію виправної колонії у вигляді передач.

Оперативники управління стратегічних розслідувань в Хмельницькій області, слідчі слідчого управління обласної поліції, встановили, що кримінальний авторитет, який відбуває покарання у колонії за майнові злочини, налагодив наркобізнес за ґратами. Там він отримав статус так званого «смотрящого» за установою. До злочинних оборудок залучив ще двох «смотрящих» з колонії, двох арештантів з СІЗО та чотирьох осіб з волі.

Утриманці колонії передавали інформацію про необхідну кількість наркотиків учасникам з СІЗО, а ті вже особам з волі. Отримавши замовлення, формували пакунки: ховали наркотики у продукти харчування, медикаменти та постачали засудженим на територію виправної колонії у вигляді передач. Після отримання посилок так звані «смотрящі» збували «товар» серед засуджених за готівку.

Наразі обвинувальні акти за погодженням з Хмельницькою обласною прокуратурою відносно трьох «смотрящих» та шести учасників наркобізнесу скеровано до суду. Дії обвинувачених кваліфіковані за ч. 2 та 3 ст. 307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) Кримінального кодексу України.

Заходи з викриття проводилися спільно з працівниками УСБУ в Хмельницькій області, відділу оперативно-розшукової роботи Центрально-Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції, Райківецької виправної колонії та Хмельницького СІЗО.

Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України

You may also like...