У Харкові учасники злочинного угруповання, представляючись правоохоронцями, займалися розбоями та мародерством

Співробітники Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції спільно з іншими підрозділами продовжують проводити заходи з викриття та затримання учасників організованих злочинних груп, які можуть вплинути на криміногенну обстановку як в окремій області, так і в державі в цілому. Так, за результатами відпрацювання оперативники управління стратегічних розслідувань в Харківській області та слідчі слідчого управління обласної поліції встановили осіб, що входять до складу ОЗГ.

Серед його учасників — неодноразово засуджені громадяни. Використовуючи формений одяг та представляючись працівниками одного з правоохоронних органів, зловмисники скоювали особливо тяжкі злочини. «Спеціалізувалися» на крадіжках із квартир та будинків, які залишили власники в результаті інтенсивних обстрілів, та розбійних нападах. Окрім того, було встановлено, що в «арсеналі» зловмисників велика кількість незареєстрованої зброї, бойових припасів та вибухових пристроїв.

Відтак для припинення злочинної діяльності угруповання та затримання його учасників правоохоронці провели поліцейську спецоперацію. 17 вересня оперативники УСР, слідчі обласної поліції спільно з працівниками облуправління СБУ за силової підтримки спецпідрозділу КОРД затримали фігурантів після чергового розбійного нападу.

У зловмисників та за місцями їхнього мешкання правоохоронці вилучили 31 одинцю зброї, 79 магазинів з набоями до неї, 91 вибуховий боєприпас та понад 11 700 набоїв різного калібру. Також вилучили захисну амуніцію та тактичне спорядження з символікою правоохоронного органу. Крім того, деякі з учасників намагалися приховати наявність у них зброї та були затримані при спробі вивезти її.

Наразі у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України затримали шістьох учасників злочинного угруповання. Їм вже повідомили підозру за ч. 4 ст. 187 (Розбій) та ч. 1 ст. 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України. Підозрюваним обрані запобіжні заходи – тримання під вартою та домашній арешт.

Продовжуються заходи для встановлення місця перебування та затримання інших учасників. Після проведення процесуальних заходів дії затриманих можуть бути кваліфіковані за статтями:

– 185 (Крадіжка, вчинена в умовах в умовах воєнного);
– 189 (Вимагання);
– 257 (Бандитизм);
– 353 (Самовільне присвоєння владних повноважень або звання службової особи) Кримінального кодексу України.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Харківська обласна прокуратура.

Національна поліція України

You may also like...