Угруповання на чолі з депутатом розкрадало бюджет під час відновлення житлового фонду та ремонту укриттів у Кривому Розі
Загалом у справі фігурують вісім осіб — власники та керівники приватних структур. Депутат міської ради лобіював інтереси підконтрольних фірм у частині заключення договорів на проведення будівельних чи ремонтних робіт. Упродовж 2023-2024 років з дружніми товариствами було укладено 189 договорів на суму понад 57 млн грн. Нині усім учасникам злочинної організації повідомлені підозри та обрані запобіжні заходи — тримання під вартою.
Як встановили оперативники управління стратегічних розслідувань у Дніпропетровській області та слідчі слідчого управління обласної поліції, організували схему з розкрадання бюджетних коштів власник групи товариств, який згодом став депутатом міської ради, та його дружина. Ці компанії надають послуги з управління багатоквартирними будинками в Кривому Розі та отримують кошти з бюджету в межах програми розвитку та утримання житлово-комунального господарства міста.
Подружжя залучило до «роботи» керівників низки підконтрольних приватних структур. Після обрання організатора депутатом міської ради він лобіював інтереси своїх товариств під час проведення тендерних процедур.
Зокрема, упродовж 2023-2024 років з товариствами, де співвласником є дружина депутата, та підконтрольними фірмами було укладено 131 договір на проведення робіт з відновлення житлового фонду, пошкодженого внаслідок обстрілів рф, на загальну суму майже 37 млн грн. Ще 58 договорів — на ремонт укриттів загальною сумою понад 20 млн грн.
Між усіма членами угруповання були розподілені ролі: контроль за усіма діями та процесами, підготовка документації для тендерних процедур, комунікація зі службовками особами профільних відділів органів місцевої влади, укладання договір субпідряду, ведення бухгалтерії та фінансова звітність, розподіл коштів тощо.
Щоб провернути махінації з бюджетними коштами, до офіційних документів ділки вносили фіктивні дані щодо вартості та обсягів використаних матеріалів й виконаних будівельних робіт. Наразі встановлено, що на ліквідації наслідків внаслідок обстрілів рф на 22 об’єктах, а також ремонті двох укриттів ділки вкрали з бюджету 2,5 млн грн.
7 лютого оперативники УСР, слідчі обласної поліції за силової підтримки бійців роти поліції особливого призначення та КОРД під процесуальним керівництвом Дніпропетровської обласної прокуратури провели понад 70 обшуків на території області — у робочих кабінетах розпорядників бюджетних коштів, в офісних приміщеннях комерційних структур та за місцями мешкання фігурантів. Вилучили готівку у різній валюті, 15 автомобілів, мобільні телефони, інформацію на флешнакопичувачах щодо фінансово-господарської діяльності, чорнові записи. Загальна вартість вилученого майна, за попередніми оцінками, становить понад 19 млн грн. Вирішується питання про накладення арешту.
У порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу правоохоронці затримали депутата міської ради та сімох учасників злочинної організації. На підставі зібраних доказів слідчі повідомили всім підозри за ч. 1 та 2 ст. 255 (створення, керівництво злочинної організації, а також участь у ній), ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинене у складі організованої групи), ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 366 (службове підроблення, вчинене у складі організованої групи) Кримінального кодексу України.
Нині суд обрав підозрюваним запобіжні заходи – тримання під вартою. За скоєне їм може загрожувати до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Досудове розслідування триває. Продовжуються заходи для встановлення повного кола осіб, причетних до розкрадання бюджетних коштів.
Департамент стратегічних розслідувань
Національної поліції України