Збиток державі майже у ₴5 мільйонів: на Житомирщині повідомлено про підозру керівнику фермерського господарства

Встановлено, що на орендованих землях у Радомишльській громаді під час сільськогосподарських робіт, ініційованих керівником агропідприємства, здійснено незаконний видобуток піску. Всього було самовільно вимито понад 4 370 м3 корисної копалини.

Слідчі відділення №3 (м. Радомишль) Житомирського райуправління з’ясували, що з 2012 року фермерське товариство вирощувало ягоди та трави. Полив рослин здійснювався з трьох водонакопичувальних басейнів, що знаходилися на орендованій території.

Однак упродовж семи місяців минулого року працівники підприємства самовільно збільшили глибину однієї з водойм, вимиваючи пісок. Усі роботи проводилися за ініціативи керівника, як службової особи, та з використанням спеціального обладнання. Жодних законних підстав для такої діяльності в агропідприємства не було.

Після видобутку корисну копалину використовували для вирівнювання використовуваної земельної ділянки. Таким чином господарство ще й зекономило кошти, отримавши прибуток у понад 723 тисячі гривень.

Слідчі встановили, що внаслідок незаконного видобування піску державі було заподіяно екологічного збитку на понад 4 мільйони 918 тисяч гривень.

Нині 67-річному керівнику господарства інкриміновано вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 240 (Порушення правил охорони або використання надр, незаконне видобування корисних копалин) та ч. 2 ст. 364-1(Зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми) КК України. Процесуальне керівництво у провадженні здійснює Радомишльський відділ Коростишівської окружної прокуратури.

Згідно з чинним законодавством обвинуваченому загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.

Житомирське районне управління поліції

You may also like...