За обстріл житлового будинку в Чернігові командира танкового батальйону ЗС РФ засуджено до 11 років позбавлення волі

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури стосовно командира танкового батальйону військової частини 41659 – 35-ї окремої гвардійської мотострілецької бригади у складі 41-ї загальновійськової армії РФ визнано винним у порушенні законів і звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України). Вироком суду його засуджено до 11 років позбавлення волі.

Прокурор у суді довів, що танковий батальйон ЗС РФ в кінці лютого 2022 року зайшов на територію Чернігівської області з метою збройного захоплення Чернігівського аеропорту та окупації регіону.

У ході нападу обвинувачений надав злочинний наказ оператору-навіднику танка на виконання пострілу осколково-фугасним снарядом калібру 125 мм по житловому багатоповерховому будинок у м. Чернігові, який не був військовою ціллю і не використовувався для військових потреб. У результаті обстрілу було повністю зруйновано окремі житлові приміщення будинку.

Спеціальне досудове розслідування здійснювалося Управлінням СБУ в Чернігівській області.

Наразі вирок не набрав законної сили.

Довідково: російського військовослужбовця, який виконував злочинний наказ обвинуваченого, Деснянським районним судом міста Чернігова засуджено за порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України) та призначено покарання у виді 10 років позбавлення волі.

Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури

You may also like...