Що вони собі нарослідували: прокурор Київської місцевої прокуратури № 6 Міленін Павло Олександрович

Майже одразу після Майдану українське суспільство почало вимагати негайного очищення та реформування правоохоронних органів, які в часи Майдану дискредитували себе безпринципністю та повною залежністю від політичної еліти. Утім, якщо результати очищення й реформування «старої» міліції в «нову» поліцію ми хоча б частково бачимо, то результати будь-яких змін в українській прокуратурі просто відсутні.

У ній продовжують працювати прокурори, до яких багато запитань. Знайомтеся, прокурор Київської місцевої прокуратури № 6 — Павло Олександрович Міленін. 

Інформації про 35-річного прокурора у вільному доступі майже немає. Відомо лише те, що Павло Міленін був  помічником народного депутата Михайла Михайловича Поплавського. А у 2009 році працював у Державному комітеті фінансового моніторингу України.

Відомішим є його батько — Олександр Леонідович Міленін. У період 2003-2005 років він очолював ГУ МВС України у м. Києві. Також відомо, що на початку 2000-х Олександр Леонідович був керівником Департаменту ДАІ. Окрім цього, Олександр Міленін працював помічником  народних депутатів Ковальової Юлії Вікторівни та Салигіна Васілія Вікторовіча.

Найбільше запитань то родини столичного прокурора виникає через купу дорогого майна. Ми уважно проаналізували декларації  Павла Міленіна за 20142015 та 2016 роки. За цей період Павло Олександрович задекларував усього 406 тис. грн доходу від роботи в прокуратурі. Натомість дружина прокурора, яка займається підприємницькою діяльністю та  працює приватним нотаріусом, заробила за цей самий час 6,3 млн грн.

Попри відносно низький прибуток Павла Олександровича, його спосіб життя важко назвати скромним. Наприклад, в 2016 році прокурор отримав у подарунок від батька будинок і землю в столичних Бортничах, що в Дарницькому районі. Загальна площа будинку – 433 кв. м, вартість маєтку сьогодні становить близько 10,3 млн грн. Однак у декларації прокурор зазначив, що ціна будинку – 324 тис. грн, а земельної ділянки – 824 тис. грн, що важко назвати ринковою ціною.

 

 

Окрім будинку, прокурор має квартиру в столиці, в найвищій багатоповерхівці України. На сьогодні 1 кв.м житла тут коштує близько 54 тис. грн. Тож вартість прокурорської квартири площею 158 кв.м може сягати 8,5 млн грн. Натомість у декларації Павло Олександрович зазначив, що купив житло всього за 465 тис. грн (2940 грн за 1 кв.м). У цьому самому будинку Павло Міленін має паркомісце площею 16 кв. м, яке має коштувати близько 600 тис. грн.

Павло Олександрович також задекларував квартиру на 121 кв. м і два гаражні бокси площею 40 кв.м у Києві. Однак через відсутність цього майна в державному реєстрі речових прав нам не вдалося ідентифікувати його розташування.

Те саме стосується й майна дружини прокурора, яке повністю відсутнє в реєстрі.  Тож ми просто перелічимо задекларовану власність Катерини Олегівни:

►  будинок площею 377 кв.м у Михайлівці-Рубежівці

► дві квартири площею 102 та 60 кв.м в Києві;

► дві земельні ділянки в Михайлівці-Рубежівці загальною площею 24 сотки;

► паркомісце в Києві на 16 кв.м;

► нежитлові приміщення площею 65 кв.м, які коштують майже мільйон гривень.

Окрім нерухомого майна, подружжя має пару годинників від брендів Chaumet та Frank Muller.

Серед автомобілів, якими володіє Павло Олександрович, є BMW 530d 2011-го року випуску.  У 2011-му воно коштувало 835 тис. грн, однак на початку 2017 року Павло Міленін, схоже, продав це авто за 918 тис. грн.

Натомість у черні 2017 року замість старого BMW 530d Павло Міленін придбав новенький BMW 540i. Вказана в декларації вартість автомобіля – 2 млн грн.

Не менш дорогий автомобіль у дружини прокурора. У 2016 році Катерина  Міленіна придбала новеньке BMW X5 2016-го року випуску за 1,6 млн грн.

Окрім як купувати рухоме й нерухоме майно, Павло  Міленін полюбляє подорожувати. Про це свідчить його сторінка в Facebook. Зокрема, з неї відомо, що він як мінімум двічі разом із сім’єю відпочивав біля Куршавеля у Франції. Також на сторінці багато фото з подорожей до Німеччини, Канади й США.

Попри витрати на подорожі та купівлю рухомого й нерухомого майна, прокурорська родина змогла заощадити досить багато готівки. У Павла Міленіна задекларовано 49 тис. дол. Іще 52 тис. дол. готівки має його дружина. Окрім цього, Катерина Міленіна позичила «третім особам» іще 400 тис. дол.!

Геть не бідними є й батьки заможного прокурора. Наприклад, уже згаданий батько має квартиру в самому центрі Києва на вулиці Пирогова 2/37-Б. Квартиру площею 133 кв.м Олександр Леонідович придбав у 2016 році. Сьогодні вартість такого житла становить близько 6,2 млн грн.

Матір прокурора має 4-кімнатну квартиру площею 175 кв. м і паркомісце в скандальномута найдорожчому будинку Києва на вул. Паторжинського, 14. Сьогодні таке житло коштує понад 700 тис. дол.

Більшість нерухомості,  якою володіють батьки прокурора, знаходиться в тому самому багатоповерховому будинку на Кловському узвозі, 7. Зокрема:

► чотири квартири загальною площею 691 кв.м

► нежитлові приміщення площею 411 кв.м;

► чотири паркомісця в підземному паркінгу.

Звідки в батьків прокурора гроші на все це майно, яке коштує десятки мільйонів гривень, невідомо, адже Міленін Олександр Леонідович та Міленіна Галія Талібуллівна працювали в бізнесі не надто довго. Зокрема, відомо, що Олександр Леонідович у період 2005-2007 років був керівникомТОВ «М-Гарант», яке займалося роздрібною торгівлею в неспеціалізованих магазинах. А зараз Олександр Міленін є співзасновником благодійного фонду «Правозахист». Галія Талібуллівна  з 2004 по 2013 рік була зареєстрована як фізична особа-підприємець, а основним видом її діяльності було «надання інших комерційних послуг».

Підрахувати вартість усього майна родини столичного прокурора неможливо, адже частина власності відсутня в Держреєстрі речових прав на нерухоме майно. Тож ми просто підсумуємо, чим володіє сім’я Павла Міленіна:

► 10 квартир у найдорожчих будинках Києва загальною площею 1440 м²;

► 3 житлові будинки площею 1802 м²;

► 476 м² у нежитлових приміщеннях і 9 паркомісць у тих самих найдорожчих будинках столиці;

► 2 автомобіля вартістю 3,6 млн грн.

Звідки гроші на все це майно – невідомо, адже ніяких успішних бізнесіи, про які було би щось відомо, ніхто з членів родини не мав. Можливо, такі великі статки приносили посади очільника ДАІ та ГУ МВС України у м. Києві батьку Павла Олександровича, а нині – й посада прокурора самому Павлу Міленіну. Усі зібрані факти будуть передані до відповідних правоохоронних органів, які перевірять відповідність способу життя  Міленіна Павла Олександровича його доходам.

Розслідування «PROSUD»

You may also like...