Що вони собі нарозслідували: перший заступник прокурора Волинської області Швидкий Віктор Васильович

Відразу після Революції Гідності громадськість очікувала на оновлення та реформування правоохоронних органів. Будь-які спроби призначити «старих» прокурорів чи міліціонерів на нові посади часто зустрічали опір місцевих громад. Утім, якщо спочатку старих представників правоохоронних органів вдавалося не допустити до керівних посад, то з часом ситуація змінилася, і їх потай призначали, тільки в уже інші правоохоронні структури.

Знайомтесь, Віктор Васильович Швидкий – перший заступник прокурора Волинської області. 

Віктор Васильович Швидкий уже відомий для волинської громади персонаж. Саме Швидкого відразу після Революції Гідності публічно було рекомендовано на посаду керівника управління Міністерства внутрішніх справ у Волинській області. Втім, пропрацював він на цій посаді тільки 6 днів, після чого під натиском громади написав рапорт на звільнення.

До цього Віктор Васильович з 2001 по 2004 рр. працював заступником начальника УМВС у Закарпатській області та на посаді першого заступника начальника УМВС України у Дніпропетровській області. А в період з 2005 по 2007, з 2008 по 2010 рр. очолював волинську міліцію. Цікаво, що саме в період 2005-2007 та 2008-2010 рр. Міністерство внутрішніх справ очолював Юрій Луценко. У різних ЗМІ  неодноразово наголошували на «дружніх» відносинах Швидкого та Луценка.  Саме Юрій Луценко, після того, як став Генеральним прокурором, у 2016 році порекомендував призначити прокурору Максиму Киричуку своїм заступником Віктора Швидкого. І вже 16 серпня Швидкий був призначений першим заступником прокурора Волинської області.

Ще одна важлива деталь призначення Віктора Швидкого пов’язана з ім’ям екс-голови Волинської ОДА Володимира Бондаря. За інформацією ЗМІ, саме Бондар, як давній друг Юрія Луценка, розмовляв із ним про призначення Швидкого. Нагадаємо, що Володимир Налькович Бондар у період 2005-2007 рр. очолював Волинську облдержадміністрацію, куди, до речі, свого часу і прилаштував безробітного Віктора Васильовича Швидкого. 

Сьогодні Володимир Бондар працює заступником Голови Державного агентства лісових ресурсів України. За інформацією керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, саме за підписом Володимира Бондаря планувалося організувати видобуток бурштину під виглядом рекультивації земель у гучній справі Полякова та Розенблата.

Зліва направо: Володимир Бондар, Юрій Луценко, Віктор Швидкий. Луцьк, 2005 рік

Офіційний дохід нинішнього прокурора, вказаний у його деклараціях за 2015 та 2016 роки, складає 142 тис. грн пенсії, 125 тис. грн відсотків від депозиту та 107 тис. грн заробітної плати.

Проживає волинський прокурор у будинку неподалік Луцька, в с. Лище. Будинок площею 347 м² Віктор Васильович отримав на підставі договору дарування. Швидше за все цей «дарунок» він отримав від своєї матері, яка і досі є співвласником 20 соток землі під цим будинком. Указана в декларації вартість маєтку всього 203 тис. грн, хоча зрозуміло, що ринкова ціна такого житла в десятки разів вища.

У 2005 році прокурор, родом із Дніпропетровщини, придбав квартиру в м. Дніпро, за адресою вул. Гоголя 20б. Указана вартість квартири площею 115 м² – 482 тис. грн, або 96 тис. дол за тодішнім курсом.

Також прокурор має ще одну подаровану квартиру в Ужгороді. Трикімнатна квартира має площу 84 м² та коштує 270 тис. грн. Попри те, що інформація про цю квартиру публікувалася у ЗМІ, в декларації Швидкого ця квартира відсутня.

 

Також, за інформацією видання «Четверта влада», 2006 року Віктор Васильович отримав у Луцьку службове житло – квартиру площею 47,5 м². Однак згодом прокурор приватизував її.

Ще одну земельну ділянку площею 1800 м² прокурор має на Дніпропетровщині, в с. Піщанка, яку оцінив в 1 гривню.

 

У декларації Віктора Швидкого відсутня будь-яка інформація про членів його родини. Проте, за нашою інформацією, у прокурора є дочка – Ганна Вікторівна Швидка, 1979 року народження. Відомо, що Ганна Вікторівна займається підприємницькою діяльністю та зареєстрована як фізична особа-підприємець. Основний вид її діяльності – надання послуг перукарнями та салонами краси. До речі, свого часу Ганна Швидка була притягнута до адміністративної відповідальності за несвоєчасне подання відомостей про доходи громадян.

У власності дочки прокурора перебуває квартира в Луцьку, за адресою вул. Кравчука 46б. Квартиру площею 79 м² вона придбала 2016 року. Ще одну квартиру Ганна Вікторівна Швидка має у Кривому Розі. Її вона придбала за 101 тис. грн у 2001 році, коли мала 22 роки.

У гаражі прокурора є в наявності Mercedes-Benz Е320 2008 року випуску. Вказана в декларації вартість авто – 80 тис. грн, або 8 тис. дол (курс станом на 2013 рік).

Також прокурор має менш вартісний автомобіль Renault Kangoo 2007 року випуску. Вказана в декларації вартість – 24 тис. грн.

Крім того, у прокурора є доволі великі заощадження. У 2016 році Швидкий Віктор Васильович задекларував 32 тис. дол готівкою та 304 тис. грн на рахунках у банку.

Як бачимо, питань щодо способу життя прокурора Віктора Васильовича Швидкого є багато. Досить велика кількість майна та заощаджень у його декларації викликає сумніви у спроможності придбати все це виключно на зарплату держслужбовця.

Також детального з’ясування з боку правоохоронних органів потребує історія із приватизацією ним службового житла у Луцьку. Є питання і до професійної діяльності Швидкого. Адже із зібраних фактів виходить, що про повернення Віктора Васильовича у правоохоронні органи наполягав сам Юрій Віталійович Луценко. За які саме заслуги Віктор Швидкий такий цінний для нинішнього Генпрокурора нам невідомо. Втім, у медіа неодноразово зустрічається характеристика Швидкого як «людини, яка допустила функціонування певних схем злочинного характеру».

Та навіть сам факт того, що очільники Прокуратури роблять ставку на «старих» представників міліції, змушує нас сумніватися у їхньому професіоналізмі, а головне – доброчесності. Тому ми і надалі слідкуватимемо за кар’єрою Віктора Васильовича Швидкого, а всі вищенаведені факти будуть представлені у відповідні органи.

Розслідування «PROSUD»

You may also like...