Що вони собі нарозслідували: перший заступник прокурора Закарпатської області Шимон Іван Петрович

Розлучення із подружжям та переписування майна на своїх родичів – популярне заняття українських прокурорів після запуску електронного декларування. Саме тому найбагатшими в прокурорських родинах є подружжя, батьки, а інколи навіть неповнолітні діти. Але такі маніпуляції дають можливість прокурорам приховати не тільки те майно, яке вони придбали колись, а й те, яке вони купують зараз.

Знайомтесь, Іван Петрович Шимон – перший заступник прокурора Закарпатської області. 

З офіційного сайту прокуратури Закарпатської області відомо, що у 2002 році Іван Петрович Шимон закінчив Ужгородський національний університет, а також Національну академію прокуратури України. Відтоді він працював на різних посадах у Закарпатській та Львівській областях, а також тривалий час обіймав посади в Генеральній Прокуратурі України.

15 жовтня 2013 року наказом Генпрокурора України Віктора Пшонки Шимона було призначенопрокурором Мостиського району Львівської області. А остання посада  Івана Шимона перед призначенням заступником прокурора області – начальник відділу нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ при провадженні оперативно-розшукової діяльності управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні прокуратури Закарпатської області.

Як бачимо, Іван Шимон протягом тривалого часу працював на керівних посадах у часи Віктора Януковича. З цієї причини він автоматично підлягав люстрації. Однак цього не сталося, натомість 2 квітня 2015 року Івана Шимона призначено першим заступником прокурора Закарпатської області, де він працює і сьогодні.

Втім, ще за місяць до призначення Іван Петрович, схоже, не очікував на таке підвищення та вже готувався до життя поза прокуратурою. 12 березня 2015 року Іван Шимон отримав право займатися адвокатською діяльністю. Однак того ж дня призупинив свою адвокатську діяльність.

Дружина прокурора – Людмила Володимирівна Шимон займається приватною юридичною практикою. У Єдиному реєстрі нотаріусів вона зареєстрована як приватний нотаріус.

Та найбільше запитань до прокурора виникає щодо його статків та доходів. У 2015 році Іван Шимон потрапив до рейтингу прокурорів видання «texty.org.ua», де посів 7-е місце серед прокурорів із найбільшою сумою доходів.

Відповідно до декларацій прокурора за 20142015 та 2016 роки він заробив трохи менше ніж 1,5 млн грн. З них розмір заробітної плати – 733 тис. грн. Ще 724 тис. грн він отримав від продажу нерухомого майна. Дружина прокурора заробила 70 тис. грн та 149 тис. грн вона отримала від продажу майна.

У власності закарпатського прокурора є будинок та земля під ним в с. Минай, що неподалік Ужгорода. Площа цього маєтку 361 м², а вказана в декларації вартість – 242 тис. грн. Отримав це житло Іван Шимон на підставі договору дарування.

Ми навідалися у гості до прокурора, щоб показати вигляд його маєтку сьогодні:

 

Цей будинок прокурор отримав у подарунок від своєї матері у 2013 році. Втім, початковий вигляд будинку суттєво відрізнявся від нинішнього. Ще 2015 року житло виглядало значно скромнішим. Проте, незважаючи на скромну зарплату, прокурору вдалося перетворити його на справжній елітний будинок.

Крім того, згідно з декларацією, у прокурора є ще земельна ділянка площею 3445 м². Розташована вона в с. Батфа, що в Ужгородському районі.

Дружина прокурора володіє елітною квартирою в Ужгороді на 73 м². Вказана в декларації вартість цього житла, придбаного у 2014 році, – 142 тис. грн. Хоча ринкова ціна подібної квартири зараз – 1,5 млн грн.

 

Також дружина має 3 земельні ділянки у селах Невицьке, Ботфалва та в Ужгороді. Загальна їхня площа – 25,8 соток.

 

Однак найбільшою кількістю цінного майна за традицією володіють члени родини, яких ви не побачите в декларації. Зокрема 59-річна матір Івана Шимона Василина Михайлівна має у власності:

– квартиру площею 73 м² в Ужгороді, на вулиці Університетській, 25;

– офісну будівлю площею 1020 м² в Ужгороді;

– 50 % земельної ділянки площею 0.1 га в с. Минай.

Іншою половиною цієї земельної ділянки володіє батько прокурора – Петро Петрович Шимон. Також він володіє земельною ділянкою в с. Данилово, що в Хустському районі. На цій землі площею 7,5 соток розташований житловий будинок. Саме в цьому будинку матір прокурора зареєстрована як фізична особа-підприємець, яка займається продажем та здаванням в оренду майна.

 

Серед задекларованих автомобілів у прокурорській родині є лише Hyundai Santa Fe 2012 року випуску, придбаний у тому ж році, який належить дружині Людмилі Володимирівні. Вказана в декларації вартість авто – 321 тис. грн.

 

Згадаємо ще один цікавий епізод, пов’язаний з прокурором Шимоном: минулого року журналісти програми «ЦРУ» 24 каналу знімали сюжет про статки прокурорів Західної України. Тоді журналістів зацікавила і декларація нашого героя Івана Петровича Шимона, а тому вони приїхали знімати інтерв’ю у закарпатську прокуратуру. Застати самого прокурора їм не вдалося, натомість біля будинку прокуратури їх зупинили представники поліції. Ба більше, на звичайний виклик 102 приїхав сам начальник міліції Ужгорода. З яких причин така увага з боку поліції до журналістів, котрі цікавилися персоною ужгородського прокурора, – невідомо.

Як бачимо, не дивлячись на вже опубліковані журналістські розслідування, заможний закарпатський прокурор Іван Шимон досі займає посаду першого заступника прокурора Закарпатської області.  Сподіваємося, що тепер ця інформація вже зацікавить правоохоронні

Розслідування «PROSUD».

You may also like...