Що вони собі нарозслідували: прокурор Миколаївської області Дунас Тарас Омелянович

Часто українські прокурори присвячують своїй роботі більшу частину життя, навіть попри низькі заробітні плати. Але така відданість професії все одно приносить плоди, адже декларації правоохоронців рясніють будинками, земельними ділянками та автомобілями. Інколи, крім питання про походження статків на придбання цього елітного майна, з’являється ще одна проблема – незадеклароване майно, що вже є порушенням законодавства.

Знайомтесь, прокурор Миколаївської області – Дунас Тарас Омелянович. 

Дунас

Тарас Омелянович Дунас повністю присвятив себе роботі в органах прокуратури. Із його біографіївідомо, що у 1998 році він закінчив юридичний факультет Львівського державного університету імені Івана Франка. І відразу, того ж року, Тарас Омелянович влаштувався стажистом на посаді помічника прокурора Галицького району м. Львова. Відтоді він змінив чимало посад у Львівській та Генеральній прокуратурі. Найдовше (05.2004-04.2014) Тарас Дунас працював начальником управління захисту прав і свобод громадян та інтересів держави прокуратури Львівської області. Наказом Генерального прокурора України від 1 липня 2016 року  його було призначено прокурором Миколаївської області.

У 2015 році Тарас Дунас намагався навіть очолити Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру та ввійшов до числа 15 фіналістів з-поміж 257 кандидатів. Та цей конкурс він програв.

Сам Тарас Омелянович Дунас родом із містечка у Львівській області – Городка. Саме там і мешкає його родина. Її там називають «місцевою владною династією». Його батько — Омелян Дунас — свого часу балотувався до Верховної Ради від партії «Відродження», однак програв. Раніше, у 2010 році, від цієї ж політичної сили Омелян Михайлович успішно обрався до Городоцької районної ради. Сьогодні Омелян Дунас — голова постійної комісії з питань АПК, розвитку села, екології, природних ресурсів, розвитку підприємництва, промисловості, зв’язку, транспорту і торгівлі у Городоцькій районній раді. На порталі «Наші гроші» нам також вдалося знайти інформацію, що родичка Омеляна Дунаса — Оксана — свого часу очолювала Городоцьку РДА.

На сьогодні родина прокурора активно займається бізнесом та має частки у низці підприємств, серед яких інжинірингові, сільськогосподарські компанії, а також підприємства з будівництва доріг і автострад та навіть розведення буйволів. Наприклад, батько прокурора Омелян Дунас є серед співзасновників ТОВ «АГРОШЛЯХБУД-32», яке виграє підряди на ремонти доріг в Городоцькому районі. Цікаво, що всі 17 виграних тендерів є допороговими, тобто компанія Дунаса була єдиним учасником торгів та отримувала підряди без конкурсу.

Дослідивши публікації місцевих ЗМІ, ми дізналися, що родина Дунасів засвітилася не в одному скандалі. Так, наприклад, у 2017 році санаторій «Карпатські зорі», який отримує державні кошти та який

призначений для лікування бійців АТО, неодноразово критикувався українськими солдатами за погане оснащення. Серед власників цього санаторію є Юрій Дунас – брат прокурора. Також родичів прокурора звинувачують у побитті місцевих активістів. А у 2016 році батько прокурора потрапив у смертельне ДТП на Львівщині, внаслідок якої померла людина. Однак за інформацією ЗМІ, цю справу намагалися «прикрити».

Не менш цікавою є ситуація з майном прокурора. У своїх деклараціях за 2013201420152016роки Тарас Омелянович Дунас вказав 1,1 млн грн доходу. Його дружина — Оксана Ігорівна Дунас —, яка працює у Львівському національному університеті імені Івана Франка, за цей період заробила всього 121 тис. грн.

Але попри низькі доходи, саме Оксана Ігорівна володіє будинком та землею під ним в м. Городок. Вказана в декларації площа цього маєтку – 320 м². Цікаво, що в попередніх деклараціях прокурора площа маєтку інша. Наприклад, у декларації за 2013 рік вказана площа – 200 м², у декларації за 2014 рік – 300 м². Інших будинків у цих деклараціях немає, а тому: або прокурор кожного року добудовував цей маєток, або ж декларував недостовірну інформацію.

 

1

2

3

4

5

6

 У власності членів родини прокурора є квартира у Львові площею 82 м², яку вони придбали у 2014 році. Ще одну квартиру у Львові має дружина Оксана Ігорівна. 

1

2

 У безпосередній власності Тараса Дунаса є дві земельні ділянки у Львові та садовий будинок площею 10 м². 

1

2

 Крім того, на публічній кадастровій карті України ми знайшли ще одну земельну ділянку, якою володіє прокурор Тарас Дунас і яка відсутня у його декларації. Розташована вона біля будинку його брата Юрія в Городку. 

1

2

 Тарас Омелянович вже протягом тривалого часу працює за межами Львівської області. Через це у нього з’явилося житло у інших містах. Зокрема, у Києві він має право на користування квартирою площею 109 м². Її власником є Йосип Михайлович Фостяк. А от у Миколаєві, де прокурор працює зараз, він живе у гуртожитку. 

1

2

 Серед автомобілів у власності прокурора є Audi A6 2003 року випуску та ГАЗ 24. Його дружина Оксана Ігорівна є власником Toyota Yaris 2006 року випуску. Саме на цьому автомобілі пані Оксана спричинила ДТП, про що є відповідне судове рішення

1

2

3

4

Не менше майна є у батьків прокурора. Зокрема, його матір має у власності дві земельні ділянки у Городку. Натомість, якщо проаналізувати декларації батька за 2015 та 2016 роки, то Омелян Дунас має у власності:

• житловий будинок на 175,8 м²;

• 2 земельні ділянки в Городку;

• будинок пасічника площею 111 м² в с. Черлянське Передмістя;

• квартиру у Львові площею 65 м² та вартістю 505 тис. грн.

Також Омелян Дунас задекларував 1,6 г землі в с. Угри. Сьогодні на цій землі розташований маєток із власним озером. 

1

2

За допомогою Реєстру прав на нерухоме майно нам також вдалося знайти незадеклароване майно батька. Відомо, що Омелян Михайлович має нежитлове приміщення площею 3461 м² в с. Мавковичі. Також поза деклараціями у Омеляна Дунаса виявилися дві недобудови в Городку,одна з яких вже майже завершена.1

2

3

4

Щодо рухомого майна, то у власності Омеляна Дунаса Volkswagen Caddy Kombi 2011 року випуску (вартість 222 тис. грн) та SSANG YONG REXTON 2007 року (вартість 180 тис. грн). У його дружини новенький VOLKSWAGEN JETTA за 450 тис. грн. Цікаво, що, згідно з деклараціями, Омелян та Марія заробили за два роки 556 тис. грн. У 2015 році ні у Омеляна Михайловича, ні у Марії Іванівни не було жодних збережень. Тож за які кошти їм вдалося придбати VOLKSWAGEN JETTA за 450 тис. грн – невідомо. Ба більше, 2016 року у власності батьків прокурора, крім автомобіля, з’являється ще й 245 тис. грн заощаджень. Яке походження цих коштів – теж невідомо.

 

1

2

3

Як бачимо, питань до Тараса Дунаса стосовно його професійної діяльності та способу життя – багато. Ми вважаємо, що такий задекларований рівень доходів не дозволив би родині прокурора придбати таку кількість майна. Тому сподіваємося, що правоохоронні органи з’ясують безпосередньо у Тараса Омеляновича Дунаса походження його статків.

Розслідування «PROSUD»

You may also like...