Що вони собі нарозслідували: прокурор Київської місцевої прокуратури №7 Олег Білоус

Зовсім нещодавно майже вся Україна дізналася про прокурора, який був учасником реаліті-шоу «ЛавЛавCAR». Під час цього проекту українському чиновнику довелося в прямому сенсі роздягнутися, за що його було притягнуто до відповідальності Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією прокурорів. Та насправді запитання на цьому до молодого прокурора не вичерпуються!

Знайомтесь, прокурор Київської місцевої прокуратури №7 – Олег Дмитрович Білоус.

Відомо, що Олег Дмитрович почав працювати в органах прокуратури з березня 2015 року, а на займаній посаді – з 15 грудня 2015 року. До цього Олег Білоус закінчив юридичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Та відомим на всю Україну Олег Дмитрович став завдяки участі у реаліті-шоу «ЛавЛавCAR». В одному з епізодів шоу чотири пари грали в «пляшечку» на роздягання, в процесі чого Олег Білоус нецензурно висловлювався та цілувався з учасницями. Власне за це і Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів притягнула його до дисциплінарної відповідальності та наклала на нього дисциплінарне стягнення у вигляді догани.

Безумовно, покарання за порушення професійної етики важливе. Однак, на нашу думку, набагато важливішими є покарання за недекларування статків прокурорами, сумнівне походження коштів на майно чи за непрофесійність. А таких прокурорів в Україні досить багато!

Саме тому нас зацікавила інша деталь – Олег Дмитрович Білоус переміг  на проекті «ЛавЛавСаr» та виграв 200 тис. грн.  От тільки у декларації прокурора за 2017 рік задекларований дохід від студії 1+1 складає лише 244 гривні.

Також в одній із серій програми було сказано, що ланцюжок Олега Білоуса коштує 10 тис. доларів, а отже, його він теж мав би задекларувати, проте не зробив цього.

До речі, це не єдина дисциплінарна справа Олега Білоуса. У жовтні 2017 року Олега Дмитровича теж намагалися притягнути до відповідальності, щоправда тоді справу було закрито.

Цікавою є і сторінка прокурора у соціальній мережі Facebook. Прокурор неодноразово ділився публікаціями, які засуджували та критикували події на Майдані. 

Та повернімося до декларацій чиновника. За 20152016 та 2017 роки Олег Білоус задекларував доволі скромну заробітну плату – лише 480 тис. грн.

А от майна у прокурора значно більше. Олег Дмитрович задекларував квартиру в Києві. Вказана вартість житла 2,2 млн грн., а розміщене воно в самому центрі Києва, за адресою – вул. Заньковецької, 4. Цю квартиру він отримав в подарунок від дружини свого батька у грудні 2014 року.

Ще однією квартирою  в Києві площею 62 кв .м. він володіє спільно із своїм батьком. Також Олег Білоус має право користуватися батьківською квартирою площею 163 кв. м., яка розташована теж у центрі столиці, за адресою вул. Івана Мазепи, 3. Батьком прокурора є Дмитро Анатолійович Білоус і на його постаті ми зупинимося пізніше.

У новій декларації прокурора за 2017 рік вказаний автомобіль Audi A3 2016 року випуску, власником якого теж є батько прокурора Дмитро Білоус. Задекларована вартість авто 711 тис. грн. Що цікаво, прокурор отримав право на користування цим в передноворічну ніч 31. 12. 2017. До цього Олег Білоус продав власний автомобіль за 1,3 млн грн.

 

Також Олег Білоус задекларував доволі багато готівки, а саме 50 тис. доларів.

Очевидно, що молодий прокурор не зміг би заробити у прокуратурі на ці квартири та заощадити 50 тис. доларів. Тому, швидше за все, ці статки він отримав від свого батька – Дмитра Анатолійовича Білоуса. І все б нічого, якби батько прокурора був, наприклад, бізнесменом. Однак Дмитро Анатолійович все життя працював на державних  посадах, а саме в СБУ.

У 2011 році полковнику Білоусу Дмитру Анатолійовичу – заступнику начальника Головного  управління  по  боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України було присвоєно військове звання генерал-майора. Як ви вже, мабуть, здогадалися –  зробив це колишній президент Віктор Янукович.

У 2009-2010 роках Дмитро Білоус перебував на посаді замначальника управління СБУ у Закарпатській області. Місцеві писали журналісти  про участь Білоуса у приватизації історичного комплексу «Корона» в Ужгороді за заниженою на 10 млн грн ціною.

За інформацією видання «Наші гроші» у 2017 році колишній співробітник СБУ Дмитро Білоус також позичив 1,85 млн грн львівському рейдеру Петру Бігуну.

У власності дружини Білоуса-старшого – Тетяни Юріївни Білоус, також є нежитлова будівля в Ужгороді. Її площа 372 кв. м.

Звичайно, декларації батька прокурора в публічному доступі немає. Однак ми перевірили, чим ще володіє Дмитро Білоус разом із дружиною. І кількість їхнього нерухомого майна дійсно вражає.

Сам Дмитро Анатолійович є власником ще 3 квартир в Києві (окрім вищезгаданих), загальною площею 186 кв. м.; 2 нежитлових приміщень в центрі Києва; 2 гаражів. Також він є іпотекодержателем ще 2-х квартир, оскільки у 2016 році позичив власнику цих квартир майже 2 600 000 грн.

Не менше майна і в Тетяни Юріївни Білоус. У її власності аж 6 квартир, загальною площею 543 кв. м.  Частина з них теж розміщені в самому центрі Києва. Також пані Тетяна є власником нежитлового приміщення за адресою –  вул. Богдана Хмельницького, 10. Як і її чоловік, вона видає позики під заставу елітної нерухомості. Відповідно до даних реєстру Тетяна Білоус дала у позику понад 8,1 млн грн, а забезпеченням позики є квартира на вул. Хрещатик, 15.

Серед автомобілів у власності Білоуса Дмитра та Тетяни Audi A8 2013 р. в., вже згаданий Audi A3 2016 р. в., Audi Q7 2016 р. в. та Volvo V40CC 2015 року випуску.

Відомо, що у 2012 році пані Тетяна зареєструвалася фізичною особою-підприємцем та займається торгівлею одягом. Також вона є засновницею ТОВ «Фараон-ВМС».

На жаль, ми знову стикаємося із ситуацією, коли замість молодих та перспективних прокурорів до цього правоохоронного органу набирають працівників-родичів впливових держслужбовців, які мають доволі сумнівну репутацію. Тож, чи зможуть такі прокурори бути об’єктивними та незалежними в своїй роботі – питання риторичне.

Розслідування «PROSUD»

You may also like...