Що вони собі насудили: суддя Господарського суду міста Києва Катерина Головіна

Керівник Вищої кваліфікаційної комісії суддів Сергій Козьяков неодноразово прямо натякав, що раніше суддями ставали нечесно, завдяки зв’язкам чи домовленостям. Зараз усі судді проходять оцінювання і ті, хто нечесно отримали свої посади, мали би їх позбутись. Але нова ВККС не лише дає їм зелене світло на суддівство, але й створює їм спеціальні умови для комфортного проходження оцінювання. Так довічний статус судді отримав близький родич Андрія Портнова – Андрій Секірський.

А нещодавно співбесіду проходила інша суддя, яка тісно пов’язана з найближчим оточенням Януковича. Послухати її співбесіду неможливо, бо вона проводилась у закритому режимі без трансляції. Закритість співбесіди дозволила судді уникнути публічного обговорення питань про джерела походження її майна, яке явно перевищує її доходи. Тому ми самі вирішили проаналізувати майновий стан судді.

Знайомтеся, суддя Господарського суду міста Києва – Катерина Ільдарівна Головіна. 

У 1999 році, після здобуття вищої освіти, Катерина Ільдарівна йде працювати стажисткою у районну прокуратуру Донецька, де дослужується до старшого помічника прокурора. А вже 2008-го року Указом Президента її призначають у Донецький окружний адміністративний суд, де Катерина Головіна працює до 2011 року. Саме тоді суддю з Донецька переводять до столиці у межах п’ятирічного строку. Цікаво, що суддя поміняла не лише місто, але й спеціалізацію. З адміністративного суду її переведено до Господарського суду міста Києва.

В експертних колах такі переводи називали «Донецьким паровозиком», бо після обрання Януковича президентом хлібні посади у Києві отримало багато вихідців із Донецька. Наприклад, головою ВГСУ зробили Віктора Татькова, а у 2011 році Київський апеляційний господарський суд очолив його одіозний соратник і земляк Артур Ємельянов, який взяв собі в заступники фігуранта нашого розслідування Романа Бойка. У багатьох журналістських розслідуваннях показано, які статки змогли нажити ці суді, а правоохоронці виявили джерело незаконних доходів – численні втручання в автоматизовану систему розподілу судових справ.

Паралельно Катерина Головіна приступає до виконання обов’язків у Господарському суді міста Києва, тобто в першій інстанції. Можна припустити, що таким чином був забезпечений принцип так званого «єдиного вікна» для гарантованого отримання потрібного рішення у всіх трьох інстанціях у майнових суперечках для грошовитих клієнтів.

При новій владі Катерина Головіна, на відміну від земляків Татькова та Ємельянова, змогла закріпитися у Господарському суді Києва безстроково. Нагадаємо, нещодавно героєм нашого розслідування став чинний колега Катерини Ільдарівни Юрій Цюкало, для якого, за дивним збігом обставин, знайшли вакантне місце в 2012 році. Однак перевели його не з Донецька, а з Чернігівщини.

Родина судді є більш ніж цікавою. Катерина Головіна є невісткою впливової свого часу особи – Анатолія Сергійовича Головіна, екс-голови Конституційного суду України. Нагадаємо, Анатолія Головіна було звільнено за порушення присяги постановою ВРУ одразу після втечі Януковича. Головіна звинуватили у сприянні узурпації влади Януковичем. Він, до речі, своє звільнення намагався оскаржувати, і навіть переміг у ВАСУ. Однак програв у Верховному суді.

Серед інших впливових родичів слід відмітити брата чоловіка – Головіна Євгена Анатолійовича, який у часи Януковича був заступником міністра молоді та спорту України та заступником голови Київської ОДА. А ще – очолював облорганізацію молодіжного крила «Партії Регіонів» – «Молоді регіони»

Невістка судді – Олена Олександрівна Головіна працює старшим консультантом у Вищому спеціалізованому суді, який зараз знаходиться на стадії ліквідації. Тому вона, ймовірно, перейде до нового Верховного суду.

 

Щодо чоловіка судді – 43-річного Максима Головіна, у відкритих джерелах практично нічого немає. З досьє судді стає відомо, що він військовослужбовець. Там також зазначено, що батько, свекор та свекруха наразі не працюють, а син вчиться у Голландії, у відомому Saxion University of Applied Sciences.

Щодо свекрухи – Олени Яківної Головіної, теж майже нічого невідомо. Дивно, але і сама суддя не знає, чим займалась мати її чоловіка. У її анкеті вказано «невідомо». За нашою інформацією, вона працювала на митниці, а зараз мешкає у Швейцарії.

Ми проаналізували декларації Катерини Головіної за 2011, 2012, 201320142015, 2016 та 2017  роки. За цей період Катерина Ільдарівна декларувала лише заробітну плату. За сім років вона отримала винагороду від держави у розмірі 1 281 000 грн.

Чоловік Максим Головін отримував навіть менше, але додатково мав прибуток від відчуження нерухомого та рухомого майна неназваній особі. У підсумку за 7 років його доходи складали 2 738 000 грн.

У 2017 році нашу увагу звернув дохід від відчуження рухомого майна у розмірі 540 000 грн. І не лише у тому, що не вказано джерело доходу. Незрозуміло, що було відчужено, оскільки задеклароване у 2016 році цінне рухоме майно повністю збереглось у декларації за 2017-ий. То що за майно було продано?!

Станом на кінець 2017 родина судді мала і чималі готівкові заощадження: 1 272 534 грн та 72 559 доларів.

Цікаво, що якщо проаналізувати доходи та грошові активи у динаміці з 2015 року, то побачимо, що грошові активи зростали більше ніж доходи.

До нерухомості, що належить сім’ї Головіних, теж виникає чимало питань.

Спершу у них була нерухомість у Донецьку: квартира площею 66 кв. м., земля та будинок площею 112 кв. м., два гаражі. Але з декларацій зрозуміло, що у 2013 році все майно у Донецьку було продане у 2013 році за 820 000 грн.

З 2013 року сім’я активно набуває права власності на нерухомість у столиці.

Суддя з чоловіком володіють земельною ділянкою площею 0,25 га в елітному районі під Києвом, яку було придбано за 140 000 грн у 2013 році.

Тут розміщений житловий будинок на 277 кв. м. із задекларованою вартістю на момент придбання 580 000 грн. Біля будинку є господарчий блок на 239 кв. м. та гараж площею 80 кв.м.

Невелике поселення Хлепча має популярність серед чиновників. Зокрема тут маєтки сина Азарова, нардепа Сергія Пашинського, скандального заступника генпрокурора Яреми Анатолія Даниленка та інших.

Але якщо вірити декларації судді, все це вони придбали за ціну двокімнатної квартири у спальному району Києва.

Того ж 2013-го року Максим Головін набув квартиру в Києві на 104 кв. м. Вартість помешкання на той момент складала 1 223 000 грн.

Цю квартиру у новому будинку на Оболоні він начебто поміняв на свою Донецьку квартиру у старому будинку площею 66 кв. м. Зрештою, нічого дивного. Здатністю купувати коштовне майно за дуже низькими цінами або міняти старе на значно краще нове володіють практично усі судді та чиновники.

Тож фактично 2013-го родина судді набула майна на 1 943 000 грн, що значно більше ніж їхні доходи у той період.

Дуже загадковим є набуття родиною Головіних квартири у Севастополі напередодні фейкового референдуму, де вже ходили «зелені чоловічки». Відповідно до декларації право на цю нерухомість виникло 12.03.14. Водночас згідно з реєстром апартаменти на 162 кв. м. у Криму сім’я набула  у 2012 році.

Зазначимо, що трохи менше помешкання в цьому ж будинку продають майже за 10 мільйонів гривень. То звідки у судді такі кошти, щоб придбати його у 2012 чи у 2014, є великою загадкою.

Чимало питань викликає і майно свекрухи судді – Головіної Олени Яківни. За нашими даними, пенсіонерка раніше працювала у регіональній митниці. У 2008 році вона з чоловіком приватизувала квартиру в Києві на 90 кв. м.

Втім найбільше увагу привертає не квартира, а великі нежитлові приміщення у столиці, які вона активно почала набували уже після Революції Гідності. Наприклад, на початку 2018 року свекруха Катерини Ільдарівни придбала нежитлове приміщення на 391 кв. м.

Тут же Олена Яківна отримала у подарунок ще два приміщення на 299 та 162 кв. м. в додачу з чотирма парко-місцями. Такі велетенські площі можна назвати справжнім статком.

Це майно купив її син Євген Головін, той, що працював заступником голови Київської ОДА та заступником міністра молоді та спорту України. А невдовзі подарував це майно матері.

Дуже сумнівно, що таку нерухомість пенсіонерка змогла набути за легальні доходи. Та і Євген Головін у 2016 році взагалі не мав доходів.

Задекларований автопарк родини Головіних дещо простіший. Більше того, усі автомобілі є не у власності, а лише у користуванні. Зокрема Катерина Ільдарівна користується батьковим Volkswagen Tiguan за 352 000 грн, а чоловік пересувається невідомо чиїм Volkswagen Touareg за 440 000 грн. Оформлення автомобілів на інших осіб є улюбленою практикою суддів. Мабуть, сімя Головіних вирішила не виділятись.

Єдиний транспортний засіб, який є у власності Максима Анатолійовича –квадроцикл. До речі, у власності з 2011 року, але у паперових деклараціях про нього жодної згадки.

Таким чином, майно родини судді Головіної явно не відповідає їхнім статкам, що мало би стати на заваді у проходженні перевірки у ВККС. Однак оцінювання вона пройшла більш ніж успішно, отримавши високий бал – 801. Отже, «агенти системи Януковича» залишаються у судах, підтверджуючи, що слова голови ВККС Сергія Козякова щодо недопущення недоброчесних суддів не відповідають дійсності.

Розслідування «PROSUD»

You may also like...