Кровавий КОРДебалет у Княжичах

5 загиблих поліцейських у результаті невдалого затримання грабіжників у Київській області. Стражі правопорядку загинули не від куль зловмисників, а буквально перестріляли один одного. Журналісти з‘ясовувавали хто ж керував цією феєричною спецоперацію. І хто має нести за це відповідальність.

 Що сталось у Княжичах нині з’ясовує прокуратура Київської області та службове розслідування МВС. Оперативну нараду із правоохоронцями вже встиг провести і президент Порошенко, хоча процесуальне керівництво слідством має здійснювати не Банкова, а Різницька. Але то таке … Усі вітчизняні гаранти Конституції чхали на Закон. Особливо у парламентсько-президентській країні.

За фактом надзвичайної події маємо шість трупів. Міністра внутрішніх справ України – у Канаді та заплановану саме на цей день акцію протесту Автомайдану – «АвакOFF». Верховного головнокомандуючого, який закликав «не використовувати ці трагічні події для того, щоб «влаштовувати розбірки» та дестабілізовувати політичну ситуацію». Та плутані версії підлеглих Арсена Борисовича.

 

За словами прес-секретаря НПУ у Київській області, «четверо загиблих у Княжичах були розстріляні прямо в маркованій машині Державної служби охорони». При цьому Микола Жукович уточнив, що «поліцейські були одягнені в спецзасоби та бронежилети. Всі вони були в своїй формі – КОРД у своїй, ДСО – у своїй».

Цікаво, а які спецсзасоби та бронежилети використовували під час спецоперації? Часом не від дніпропетровської фірми Коломойського?Якщо так, то їхня якість значно перевищує скандальні рюкзаки Авакова …

І про головне.

Як влучно зазначив у минулому один з керівників українського МВС Геннадій Москаль:

Як працівник органів внутрішніх справ із 37-річним досвідом роботи, не можу промовчати про трагедію в Княжичах, внаслідок якої загинули п’ятеро правоохоронців.
За свою довгу кар’єру я планував і проводив дуже багато спецоперацій зі знешкодження небезпечних озброєних злочинців. І горджуся тим, що не допустив жодного випадку, щоб хтось із моїх підлеглих чи затриманих загинув. Більше того – за всю історію існування МВС України не пригадую жодного випадку, коли загинула одразу така кількість правоохоронців. І головне – не від рук озброєних злочинців, а в результаті перестрілки між собою.
Висловлюю щире співчуття рідним і близьким загиблих…
А тепер скажу, як професіонал.
Про те, що в Київській області діє банда озброєних злочинців, які «чистять» будинки заможних громадян, відомо вже більше двох років. Для знешкодження банди має готуватися спеціальна операція із планом, де все розписано по пунктах. Я сам неодноразово писав такий план, особисто виїжджав на місце і вивчав усі деталі, щоб не допустити якихось трагічних випадковостей.
Перед проведенням спецоперації мав бути створений штаб, який цілодобово відслідковує хід операції й реагує на виклики, які не були передбачені планом. Цей штаб мав знати, що в будинку по сусідству спрацювала сигналізація, і на місце виїхала поліція охорони (колишня Держслужба охорони). І негайно попередити як керівництво поліції охорони про те, що в поблизу готується спецоперація карного розшуку, так і своїх оперативників, що зараз на місці з’явиться поліція охорони.
Тепер у мене питання – чи вчив хтось поліцейських проводити спецоперації із затримання озброєних злочинців? Чи був написаний план спецоперації? Чи створили штаб, який відслідковував хід проведення операції? Чи знав штаб, що в Княжичі виїхала поліція охорони? І чи попередив про це своїх оперативників, щоб не допустити трагічної перестрілки?
Відповідь на ці питання має дати Генпрокуратура в ході розслідування трагедії, але я на 99,9 відсотків упевнений – не було ні плану спецоперації, ні самого штабу!
Трагедія сталася через відсутність координації дій правоохоронців із різних структур.
Поліція охорони не підпорядковується поліції Київської області, яка мала готувати спецоперацію, а підпорядковується напрямку МВС (до речі, так само, як і багато інших підрозділів, які раніше діяли в одній системі координат). Тому коли хлопці з охорони виїхали до будинку, де спрацювала сигналізація, вони не знали, що поблизу засіли оперативники, які чекають озброєних бандитів. А оперативники не знали про поліцію охорони.
Це розбалансування служб зроблено в ході «реформи поліції». Єдиний керівний центр МВС зруйновано, професіоналів, які мали величезний досвід оперативної роботи, вигнали, бо вони не пройшли так звану атестацію, а на їх місце набрали недосвідчених людей, які не можуть професійно спланувати спецоперацію й кидають під кулі своїх підлеглих.
І знаєте, що найсумніше? Що «реформатори», які розвалили професійне ядро міліції (яка б вона не була, але таких випадків за всю її історію не було!) пішли з посад, а дехто навіть утік з України. А ми зараз маємо наслідки їхньої роботи!
Я ще раз висловлюю щире співчуття рідним і близьким хлопців, які загинули в Княжичах через дрімучий непрофесіоналізм свого керівництва.

А тепер детальніше про керівників спецоперації із розрекламованого КОРДу (Корпус Оперативно-Раптової Дії) – «єдиного і універсального підрозділу особливого призначення Національної поліції України». Як раніше заявляв очільник МВС, «спецназ української поліції будується за сучасними передовими лекалами кращих силових підрозділів світу. За принципами дії він схожий до американського SWAT, однак зі своїми особливостями, новим рівнем професійного стандарту і найсучаснішим тактичним і технічним оснащенням». Торік у жовтні Аваков разом із тодішнім американським послом та секретарем РНБО навіть «освятили» присутністтю церемонію завершення курсу підготовки інструкторів КОРДу, проведеного за сприяння того ж посольства США.

За офіційною інформацією керівниками КОРДу стали два лейтенанти (!!!) поліції і майор.

snimok-yekrana-2016-12-04-v-17-52-29Крім біографії заступника керівника Нацполіції – вихідця з карного розшуку та куратора КОРДу – жодної офіційної інформації про його підлеглих на сайті немає. Не зрозуміло звідки взялись ці молодші офіцери: з приватної охорони чи з колишнього «Беркуту»?

До речі, прізвище, ім’я та по-батькові начальника Департаменту поліції особливого призначення дивним чином співпадає з П.І.Б. одного «беркутівця», якого підозрювали у причетності до розгону Євромайдану.

Може це співпадіння?! Якщо ні – це вже не дно, а помийна яма!

Ще одним заступником разом з двома «летьохами» є майор Анатолій Криворучко. Він єдиний з керівництва, який мав практику роботи у спецпідрозділі швидкого реагування «Сокіл» (був колись такий спецназ у колишньому міліційному спецпідрозділі по боротьбі з організованою злочинністю). Єдине уточнення – у «Сокіл» пан Криворучко прийшов лише 2013 року і особливих зірок там не ловив… До цього – боровся із криміналом у Державному науково-дослідному інституті МВС. За фахом – інженер. Ось і весь «досвід»…

А у підсумку маємо КОРДебалет. Від аматорів.

Автор: Олена Мельник, юрист, "Резонанс"

You may also like...