Звірства російських загарбників. «Крики, стогони, агонія у камерах» – інтерв’ю зі священником УГКЦ

Переслідування релігійних служителів і вірян на півдні почалося відразу після окупації територій Херсонської і Запорізької областей. Богдан Галета прожив окупації 9 місяців. За цей час Бердянськ перетворився в місто страху та недовіри

Переведення засуджених між установами покарання як спосіб тиску: закон, який працює проти людей

31 серпня 2024 року у Софіївській колонії сталися події, які, за словами Державного бюро розслідувань (ДБР), призвели до відкриття кримінального провадження.  Здавалося б, усе відбувається в рамках закону, але що насправді стоїть за переведенням?

Розслідування щодо «організації Мальцева», яка в Одесі працювала проти України

За даними слідства, до «бойового підрозділу» входять 23 особи, у тому числі громадяни Росії, Білорусі, Киргистану і ФРН, яких затримали на території України.

Вбивство письменника Володимира Вакуленка російськими загарбниками: Харківський суд почав розгляд справи

Дзержинський районний суд Харкова почав розгляд по суті у справі щодо викрадення, катування і вбивства письменника Володимира Вакуленка і ще трьох людей під час російської окупації, а також викрадення ще одного чоловіка.

Як українські суди карали корупціонерів у 2024-му і що відбувається після того, як інформація набуває розголосу

Журналісти проаналізували понад 150 вироків, які виносили у судах першої інстанції по всій Україні у 2024-му за двома “корупційними” статтями КК: 368-5 (незаконне збагачення) та 368 (прийняття неправомірної вигоди), щоб зрозуміти, чи є реальні покарання, наскільки часто обвинувачені укладають угоду з прокурором та які найбільші суми фігурують у справах.

Моніторинговий візит до Петрівської виправної колонії №49: факти, виявлені під час відвідування

ПВК-49 є установа виконання покарань максимального рівня безпеки для утримання чоловіків засуджених за тяжкі і особливо тяжкі злочини. Протягом 2023-2024 років від засуджених не надійшло жодної скарги на неналежні умови утримання і на неналежне надання медичної допомоги.

Вкрадене Різдво, або Радянський новий рік замість українського Святвечора

Як радянська влада не могла визначитися, чи висміювати прикрашання ялинки під Новий рік, чи все-таки відзначати це свято. А також, які були українські традиції святкування Різдва Христового на півдні України