У Франківську експоліціянта за хабар засудили до 6 років ув’язнення

Івано-Франківський міський суд визнав колишнього співробітника поліції винуватим в одержанні неправомірної вигоди.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 15 листопада.

У 2021 році громадянин Білорусі прибув в Україну, на свою етнічну батьківшину і захотів отримати дозвіл на імміграцію і посвідку на постійне проживання. Він звернувся до Івано-Франківського відділу Управління Державної міграційної служби. Останні не могли видати йому дозволу без погодження із поліцією.

8 грудня 2021 року начальник сектору міжнародного поліцейського співробітництва ГУ НП в Івано-Франківській області провів з іноземцем співбесіду. А згодом висунув чоловікові вимогу заплатити 8 тисяч доларів за позитивну рекомендацію. Це відбувалося в  присутності дружини цього іноземця, який бідкався, що хворіє, не має стабільного заробітку і таких грошей, тому просив зменшити суму і дати більше часу для їх збору.

Наступного дня поліціянт повідомив, що скерує до Івано-Франківського відділу УДМС в Івано-Франківській області необхідні для прийняття позитивного рішення. Але зробить це тільки за умови, що йому дадуть 5 тисяч доларів. Інакше обіцяв, що чоловіка депортують або оголосять у розшук, бо його посада дозволяє підготувати документи для скасування дозволу на імміграцію.

Співробітник поліції відправив інформацію, що його відомство не має заперечень щодо видачі дозволу на імміграцію особи в Україну. Проте чоловік зволікав із хабарем і обвинувачений дзвонив і писав йому в WhatsApp із погрозами і вимогами якнайшвидше передати кошти.

Після чергового повідомлення із погрозами чоловік звернувся до Територіального управління ДБР, розташованого у місті Львові. Поліціянта затримали на гарячому.

До негласних слідчих дій були залучені як іноземець, так і його дружина, в чиїй присутності висловлювалися вимоги хабара. Спеціальне звуко та відео записуюче обладнання правоохоронці встановили обом.

У судовому засіданні обвинувачений вину у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення не визнав. Зустрічі з іноземцем він пояснював  необхідністю отримання від нього інформації, яка становить оперативний інтерес, зокрема, щодо наявності в деяких осіб підроблених паспортів. Під час останньої зустрічі співрозмовник повідомив, що поки не має потрібної інформації, тому він розвернувся та пішов, але був затриманий працівниками ДБР. Поліціянт наполягав, що ніяких грошей не брав, а кошти йому підкинули під час затримання.

Але суд вважає, що вина колишнього правоохоронця повністю доводиться зібраними доказами.

У змиві з лівої руки обвинуваченого виявлено спеціальну хімічну речовину, якою обробяли вилучені гроші.

У телефоні заявника в додатку Whats App збереглися повідомлення від обвинуваченого, у тому числі з претензією, чому іноземець не відповідає на телефонні дзвінки та з висновком, що абонент все зрозумів. У грудні 2021-го обвинувачений декілька разів телефонував свідку, але той не відповідав. У галереї мобільного телефону містяться скриншоти із повідомленнями, які свідок отримав від абонента обвинуваченого. Це, наприклад, повідомлення зі знаком питання та з погрозою, що тепер будемо робити по-іншому, що крайній термін до понеділка 12 год.

У матеріалах справи був протокол негласної слідчої дії з передачі поліціянту 5000 доларів США. Але відеозвукозаписів описаних в протоколі подій суду не надано у звʼязку з їх знищенням. Суд не зміг переконатися у правдивості та достовірності інформації в протоколі негласної слідчої дії, тому визнав цей протокол недопустимим доказом.

Але визнання протоколу за результатами проведення негласних слідчих дій недопустимим доказом не вплинуло на інші висновки суду.

Обвинуваченого засудили до 6 років тюремного покарання із конфіскацією майна і заборонили на 3 роки обіймати посади в органах державної влади та органах місцевого самоврядування. До набуття вироком законної сили до нього застосований запобіжний захід у виді застави.

You may also like...