Якість життя літніх людей в Україні є низькою

Неурядова організація HelpAge International 1 жовтня, у Міжнародний день літніх людей, опублікувала перший глобальний індекс старіння Global AgeWatch Index-2013, складений за підтримки Фонду ООН у сфері народонаселення та присвячений становищу пенсіонерів в 91 країні світу.

 Україна в ньому опинилася на 66 місці, одразу за Південною Африкою. Про це повідомляє сайт khpg.org 

Перші сходинки у цьому рейтингу якості життя людей віком від 60 років посіли: Швеція – 1 місце, Норвегія – 2 місце та Німеччина – 3 місце. У десятці лідерів представлені Нідерланди, Канада, Швейцарія, Нова Зеландія, США, Ісландія і Японія.

У принципі, це й не дивно, адже у вищенаведених країнах непогано живеться усім, не тільки людям похилого віку.

Серед країн колишнього СРСР лідирує Естонія (29-е місце). Білорусь опинилася на 60 місці, а Росія – на 78-му.

Для оцінки якості життя брались 4 показники: економічна безпека, можливості у роботі та освіті, стан здоров’я та сприятливе середовище для життя.

За першим показником Україна опинилася на 39 місці у світі, за другим – на 77, за третім – на 35, а за четвертим – аж на 86 сходинці з 91 країни, які оцінювались.

Індекс AgeWatch демонструє, наскільки країна у сфері благополуччя літніх людей близька до ідеального значення (100%). Найбільш ефективна держава – Швеція – набрала 89,9%, тоді як Афганістан, що займає останню сходинку рейтингу – лише 3,3%.

Укладачі індексу також звертають увагу на проблему, з якою світ зіткнеться в середині XXI століття: частка людей старше 60 років від загального населення Землі зросте вдвічі і становитиме 22%. При цьому чисельність літніх людей складе 2 млрд. 31 млн. осіб проти нинішніх 809 млн.

You may also like...